| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma apuc de sala am 20 de ani, 67 kg, si 1, 84 inaltime. As vrea si eu cateva informatii ca sa imi fac o idee legat de ce trebuie sa mananc, de cate ori pe saptamana si cate ore pe zi sa merg la sala sa se vada in timp ceva rezultate si daca sunt bune proteinele, daca aveti sa recomandari si ar fi bine sa mananc inainte de sala?

2 răspunsuri:
| Doloresidk a răspuns:

Nu trebuie sa mananci mult, asa cum am vazut intr-un comentariu anterior. E adevarat ca pentru a face muschi ai nevoie de un aport caloric mai mare combinat cu exercitii, dar trebuie sa ai grija cu alimentele pentru ca presupun ca nu vrei sa depui grasime. Sfatul meu este sa mergi la un nutritionist care sa iti faca o dieta adecvata scopului tau.

| nao13 a răspuns:

Primul pas: Du-te la sală de 3-5 ori pe săptămână
Al 2lea pas: Mănâncă mult; și când nu îți e foame
Al 3lea pas: Odihnește te. Dormi 7-8 ore în fiecare zi.
Sportul ăsta, este sportul răbdării. Mulți abandonează imediat pentru că, se așteaptă la rezultate extraordinare în câteva săptămâni.
Apucă-te de mișcare. Urmează cei 3 pași și revino cu o întrebare după cel puțin o lună în care ai făcut asta constant.