| qSwedish a întrebat:

Buna TPU

Aş vrea să mă apuc de sală la varsta de 15 ani, ce exerciţii să fac pentru ca sunt slab...ce sa mănanc şi daca să iau suplimente ceva...

Am 57-60 kg şi înălţimea 1, 67-70 cam aşa.

Nu vreau raspunsuri gen: nu te apuca de la varsta asta...sau ceva de genu. Vreau sa specific ca fac fotbal de 9 ani. Ce exercitii ar trebui sa fac? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Capitale_Giada_1996 a răspuns:

Buna,eu am 12 ani si merg la sala deci nu e problema de varsta, prima data, prima sau a 2-a zi sa mergi putin la cardio la banda rulanta, bicicleta, etc.Si apoi sa incepi pentru muschi sau etc.Am un sfat pentru tine, intr-o zi faci de la abdomen in sus si a 2-a zi de la abdomen in jos, nu face astea de. odata pentru ca nu e bine, in fiecare zi inainte sa mergi pentru muschi, fa niste ex la cardio, un fel de incalzire.Eu zic sa nu iei suplimente, sper ca te.am ajutat, pa! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Capitale_Giada_1996):

1. i-ai recomadnat un program complet aiurea...
2. de ce sa nu ia suplimente?

| qSwedish explică:

Nu vreau să iau suplimente.aș vrea să mă bazez pe forta în picioare și abdomen

| Cosmin86 a răspuns (pentru qSwedish):

Poti face pe astea:

http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Ai video la fiecare in parte.