| Carinamelanie a întrebat:

Buna TPU, as vrea sa slabesc cam 7 kg, mi-au aparut vergeturi pe spate, fese insa nu sunt multe semne, ma puteti ajuta cu in meniu va rog? Si voi face si mai mult sport cu siguranta

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asta e o parte a unei săptămâni de meniuri pentru pierderea în greutate.

A)
Salata de sfecla rosie si rucola cu ulei de nuca
Sufleuri ușoare de dovleac și parmezan
2 felii de paine integrala
Fructe proaspete de sezon

B)
Salată de roșii cu pesto de casă
Plăcintă ciobănească cu somon și cartofi dulci
Iaurt simplu cu fructe de pădure întregi

C)
Supa crema de dovlecel cu crema de branza
Pui pane cu fistic, copt la cuptor
Quinoa cu legume
Măr prăjit cu scorțișoară

... să ne spui rezultatele, săptămâna viitoare!

| Iisus2002 a răspuns:

Ideea e ca nu ai nevoie neaparat de un meniu....doar redu din cantitatea de mancare de la fiecare masa si nu mai manca atata paine...maxim o felie pe zi eu asa am slabit 40 de kg, fara meniuri speciale, am mancat ce am vrut si cand am vrut si in cantitati mici