| Wirusssssssss123 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa slabesc vreo 10kg intr-un timp cat mai scurt.Tin sa precizez ca am 165cm, 57kg si 14 ani. Puteti sa imi dati cateva sfaturi? Diete sau diferite exercitii.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta ta lasa slabitul ca nu e sanatos asa ceva, si miscate mai mult fizic, mergi pe jos in fiecare zi cate 2 ore, evita dulciurile, pizza, patiserie, sucurile, fast food, mezelurile, paine alba = cea cu cereale e mult mai sanatoasa, alea 10 kg se vor pune la loc apoi, dieta se tine pe viata

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Pentru inceput, tine cont de faptul ca este imposibil sa slabesti 10 kilograme in mai putin de 1-2 luni. Se poate totusi daca tii nu stiu ce diete minune, insa sanatatea trebuie pusa pe primul plan.

Ca sa poti slabi intr-un mod cat mai natural, evita dulciurile, sucurile, prajelile, grasimile, bauturile alcoolice, mananca cat mai multa mancare gatita, mancare sanatoasa, fructe si legume in asa fel incat sa ai aproximativ 5-6 mese pe zi, dar mese micute, nu satioase. Dupa ce te pui la punct cu dieta, te poti apuca de facut sport, fie alergat, fie sala, fie exercitii acasa. Despre exercitii n-o sa intru in detalii, poti cauta pe Internet exercitiile de care ai nevoie in functie de tipul de sport pe care vrei sa-l practici.

| JulesDC a răspuns:

Este un grup pe Facebook "fix la fix". Acolo se vorbeste despre un stil de viata pentru a slabi, e vorba de mancat la ore fixe, 3 ore pauza intre mese, mananci orice, dar cu bun simt. Sunt toate detaliile in grup sau poti cauta pe google "Fix la fix by mirela retegan"

| DricA a răspuns:

Pe mine m-au ajutat sa slabesc sportul si stilul de viata sanatos.
Intra pe zodiacool.ro, gasesti aici multe articole despre sanatate si sfaturi pentru slabit. Sper sa iti fie de folos :)
https://www. zodiacool.ro/blog/sanatatea