| Daaanciu a întrebat:

as vrea sa stiu si eu de ce cand merg la sala si bag piept cu bara din orizontal si pun o greutate nu foarte mare(gen 15-17.5kg pe o parte si pe alta) primele 2-3 repetari merg perfect, iar apoi fara ajutor sunt mort. mentionez ca am 16 ani, 1.80 inaltine si 71kg. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Braveheart a răspuns:

Cate serii faci cu faci cu 12, 5? la cel putin 3 serii cu greutaea asta in timp de o luna ar trebutii sa poti face si cu greutate a prousa.
exemplu :3 seriii -15repetari(daca esti incepaor, daca nu nu e necesar)impins orizontal cu 12.5.

1 serie impns orizontal cu ganterele cu greutae cu care poti cel mai bine ideeea e ca la ultimele repeteri sa te chinui putin dar nu exagerat ca sa iti ramina energie si pentru celelalte exercitii.
antrenamentul pentru piet ar trebui efecutuat de 2 ori pe saptanina
intrucat piptul este o grupa mare care cere refacere.

Petru mai multe detalii ma gasesti pe mess la: braveheartgabriel.
mult success

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Braveheart a răspuns:

Salut. greutata pe care o folosesti e prea mare, intruct muschii depun efort din proma epuizandu-se repede.
incearca sa reglezi greuatea in asa fel sa poti face cel putin 8 repeteri singur. dupa un timp, creste greutatea porgtesiv nu dintr-o data.
cu cat cresti creutarea cu atit tai din repetari de exemplu:8repeteri cu 55kg total
6 repeteri cu 60 kg total.
Sper sa inelegi. Mult succes

| Daaanciu explică (pentru Braveheart):

Faza e ca daca fac cu 10 pe o parte si 10 pe cealalta e usor, maresc cu 12.5, tot usor, fac 10 singur cu usurinta, iar cand pun 15kg nu pot decat 2-3 sa fac. asta nu inteleg

| Braveheart a răspuns (pentru Daaanciu):

Cate serii faci cu faci cu 12, 5? la cel putin 3 serii cu greutaea asta in timp de o luna ar trebutii sa poti face si cu greutate a prousa.
exemplu :3 seriii -15repetari(daca esti incepaor, daca nu nu e necesar)impins orizontal cu 12.5.

1 serie impns orizontal cu ganterele cu greutae cu care poti cel mai bine ideeea e ca la ultimele repeteri sa te chinui putin dar nu exagerat ca sa iti ramina energie si pentru celelalte exercitii.
antrenamentul pentru piet ar trebui efecutuat de 2 ori pe saptanina
intrucat piptul este o grupa mare care cere refacere.

Petru mai multe detalii ma gasesti pe mess la: braveheartgabriel.
mult success

| Braveheart a răspuns:

Salut. greutata pe care o folosesti e prea mare, intrucat muschii depun efort din prima epuizandu-se repede.
incearca sa reglezi greuatea in asa fel sa poti face cel putin 8 repeteri singur. dupa un timp, creste greutatea porgtesiv nu dintr-o data.
cu cat cresti creutarea cu atit tai din repetari de exemplu:8repeteri cu 55kg total;

6 repeteri cu 60 kg total.
Sper sa inelegi. Mult succes