| XD_Rareş_2000 a întrebat:

Buna TPU.
Aveți idee de ce nu am mușchi la gambe sau ce as putea sa fac ca sa am? Am văzut la mulți oameni ca au mușchi la gambe si când i-am întrebat ce exerciții au făcut mi-au spus ca niciunul. Eu merg cu bicicleta in fiecare zi de mai bine de un an si inca nu am mușchi la gambe.

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Rares cel mai usor de a face muschi la gambe e sa le pui in miscare. Bicicleta ajuta dar te va ajuta mai mult sa urci dealuri, munti sau pante mai mari(in viteza sau nu), mersul mult pe jos si cu greutate in spate. Alergarea te va ajuta sa-ti cresti musculatura la gambe. Daca ai posibilitate creazi ceva greutati si pune-le la nivelul gambelor si fa umbla asa. Vei vedea diferente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cuvant):

Gambe prin cardio? Apuca-te de sah.

| cuvant a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin pe mine m-a ajutat alergarea să-mi dezvolt gambele.
Eu nu as merge la greutăți mari la o vârstă frageda.
Eu am ales dealurile și munții plus alergările și m-au ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cuvant):

Http://4.bp.blogspot.com/......UEKWXG.jpg

Asa arata gambele facute la sala, cu greutati.

Nu cred ca prin algergare poti obtine asa ceva.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Masa musculara se face prin culturism nu cardio, tu sa faci genoflexiuni cu greutati

| Cosmin86 a răspuns:

Cum antrenezi acum gambele la sala? Concret: exercitii, greutati folosite, nr de repetari.