| Naposim a întrebat:

Ce parere aveti despre 100% Beef Amino de la Universal? Care este diferenta dintre aminoacizi normali si aminoacizi din carne de vita? Care sunt mai buni?

3 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Corpul tau produce aminoacizi (cum zici tu "normali"), dar aminoacizii care se gasesc in carnea de vita (carne rosie) nu pot fi produsi de catre corpul tau, si de aceea trebuie obtinuti prin alimentatie, ei se numesc aminoacizi esentiali. Iti recomand Beef Aminos, are un continut de aminoacizi esentiali, proteine si vitamine. Alaturi de un antrenament bun, niste mese bogate si odihna, este perfect. Spor!

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Beef Amino contine aminiacizi esentiali! Insa apare o problema, daca tu nu ai peste 18 ani iti este interzis! Cea mai buna recomandare ar fi BCAA de la Myprotein sau Genius Nutrition!
Deci daca aii aub 18 ani sa nu consumi aceste suplimente!