| Wirusssssssss123 a întrebat:

Bună TPU, ce se va întâmpla cu corpul meu dacă fac 50-100 de flotări dimineața și seara? Vor fi de folos sau le voi face degeaba.

Răspuns Câştigător
| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi in Youtube ce bine au iesit la fizic unii dupa 1 an dar trebuie sa faci 100 pe zi fara oprire

| Frank51 a răspuns:

In ce scop? Cu siguranta nu va fi pentru masa musculara, muschii au nevoie de proteine, si mult timp de repaus, facand asta zilnic eficienta scade drastic.

Pe de alta parte, daca vei face zilnic timp de mai multe luni, vei creste la rezistenta, vei putea face tot mai multe si iti va fi tot mai usor sa le faci, in schimb marimea muschilor nu se va schimba semnificativ.

| Apokales a răspuns:

De la 15 repetari in sus tot ce obtii este mai multa rezistenta pentru a face mai multe flotari. In rest nu vei obtine mai multa forta sau masa musculara daca asta te intereseaza.

| cosmin1324 a răspuns:

Nu vor fi degeaba, dar dupa o vreme nu-si vor mai face la fel de bine efectul si va trebui sa treci la ceva mai greu(desi 50-100 de flotari nu e rau).

| xilef123 a răspuns:

Le faci degeaba

| Konstantin2020 a răspuns:

Important e sa le faci in serii. De câte 8-10 flotări, cu pauze minime de odihna între serii. Da, te ajuta

| AnastasiaK a răspuns (pentru Konstantin2020):

Si daca poate sa le faca pe toate o data? Cu ce-l ajuta ca le face in serii?

| Wirusssssssss123 explică (pentru AnastasiaK):

Nu le pot pe toate odata, max 20 fac odata laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Atunci nu te ajuta decat sa-ti imbunatatesti rezistenta (cum ti s-a zis deja, de altfel). Deci, depinde care e scopul tau. Daca vrei sa cresti in masa musculara, da, le faci degeaba.