| Radu_Traian_1992 a întrebat:

Ce supliment nutritiv pentru pompare musculara stiti?
Ce părere aveți despre Hot blood?
Si care este cel mai bun produs proteic pentru masa musculara de pe piața, nu contează prețul?
Cosmin86, sper sa vezi si tu!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da si tu un raspuns, nu 3-4...

1. "Cine spune că creatina este proteina sau ca se lasa muschii daca te lasi de ea, sunt foarte bine informati?", cine spune asta e UN CRETIN.

Culturistii folosesc creatina in perioada de masa, apoi inainte de concurs, in perioada de definire, NU mai folosesc. Nu ar fi STUPID sa se "lase muschii" FIX INAINTE DE CONCURS?

2. Nu exista "mai superioara", te rog sa recitesti manualul de limba romana

3. Seriouss mass este un weight gainer bazat pe CARBOHIDRATI, are PUTINE proteine (sub 30%, vezi compozitia nutritiva). Nu spun ca nu e bun, ca doar e de la ON, o firma de top, dar NU e concentrat/izolat proteic.

4. Se castiga super bine daca iti deschizi propriul cabinet si devii cunoscut, gen cum e Cristian Margarit.

35 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vezi ca "hot blood" nu e produs proteic, e un pre workout, nu are proteine.

Vrei preworkout sau produs proteic?

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Stiu ca nu este produs proteic, dar eu ne-auzind de acest hot blood, m-am gândit sa întreb dacă este bun, pentru ca auzisem acum recent, cum ca ar ajuta la o pompare mai mare fata de cea din timpul antrenamentului.
Cat despre întrebare, imi trebuie un produs proteic, am cumpărat la recomandarea ta(daca pot spune asa, daca nu dumneavoastră, ca sa nu par un tip care nu respecta?), am cumpărat Serious mass, ceea ce m-a ajutat sa pun pe mine, si mulțumesc pentru asta, dar parca as încerca un produs si mai bun, de aceea am întrebat care este cel mai bun, cat despre mese, am undeva la 5-6 mese pe zi bogate în proteine, doar ca nu mereu pot mânca 5 sau 6 mese fiind si la lucru.

| RobertMoon a răspuns:

NO Xplode/Muscletech Neurocore pentru pompare.
Nu știu ce să zic despre Hot Blood, nu am încercat, dar din ce știu are recenzii pozitive, partea buna e că se găsesc și plicuri, deci poți testa înainte de a cumpăra la cutie. Cel mai bun produs proteic din ce am incercat eu sunt ISO100 de la Dymatize (firma bună de la care poți lua orice supliment dorești, sunt de calitate) sau Muscletech nitrotech power/performance. Contează și prețul, mie personal proteinele mai ieftine gen de la myprotein îmi făceau reflux gastric, iar dintre firmele mai ieftinache cele mai ok mi s-a părut Hydro whey de la Naturalplus, nu-i cine știe ce firmă, dar mostrele pe care le-am incercat de la ei au fost bunicele.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru RobertMoon):

Si cu iso100 ai avut rezultate bune?

| RobertMoon a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Da, dar luam atunci când nu puteam asigura din alimentație necesarul proteic. Acum am mai mult timp liber și le asigur din alimentație, deci nu mai iau, cel puțin pentru moment. E izolat proteic din zer, gusturile sunt bune. Am văzut că ai scris că îți vine să vomiti de la creatină. Oricum creatina nu se dizolvă în apă, deci degeaba o agiți, ea se dizolvă în sucul gastric din stomac, pune în ea 2 lingurițe cu miere atunci când o bei sau în suc ceva, shake proteic.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru RobertMoon):

Asa o sa fac, mulțumesc frumos!?

| acerr a răspuns:

Iti spun maine 100% fratele meu are un magazin cu produse pentru umflat muschii, naturale si banuiesc ca faci sport

| acerr a răspuns:

Hot blood e ok, deși nu mai brânză. Proteína cea mai buna e cea hidrolizata sau izolata, fără grăsime, fără carbohidrați

| acerr a răspuns:

Hot blood e ok, deși nu mare

brânză. Proteína cea mai buna e cea hidrolizata sau izolata, fără grăsime, fără carbohidrați

| ynexistenta a răspuns:

Asta cred ca este bit.ly/2KTTpWq (da copy paste in google ca nu merge de aici)

| Ioan489 a răspuns:

Nu ai nevoie de produse speciale petru masa musculara. Daca vrei sa cresti in masa musculara incearca sa ridici foarte foarte greu... mult m-ai greu decat esti tu obisnuit. Cu cat poti ridica m-ai greu cu atat vei avea o masa musculara mai mare, finda numai asa vei putea duce cantitatea aia de greutate. Masa musculara este direct proportionala cu cantitatea de greutate pe care o poti ridica. Deci, lasa suplimntele deoparte si apucate de treaba... happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioan489):

Da, dar fara o alimentatie buna degeaba ridici tu mult si greu, ca e degeaba. Muschii NU cresc cand ridici greutati, ci cand se refac in zilele de odihna de dupa antrenament.

| RobertMoon a răspuns (pentru Ioan489):

Și dacă ia suplimente și trage de fiare care e problema? De ce sa le lase? Of-of

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Aa, si sa recunosc, nu chiar toate mesele sunt bogate în proteine, si asta nu mereu.

| AndreeaDinu255 a răspuns:

Iti recomand creatina

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreeaDinu255):

Creatina e "produs proteic"? laughing))

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Ca tot este vorba de creatina, am folosit Creatina Creapure de la Pronutrition la borcanel, si nu este cu gust, in primul rand o agit pana ma apuca dracii, si tot nu se dizolva și in al doilea rând imi venea sa vomit de la ea, cand o beam, chiar dacă nu avea gust avea totusi un fel de gust, dar nu se poate explica ii ceva ciudat.

| AndreeaDinu255 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai documenteaza-te, in sala unde fac eu creatina este produs proteic pentru masa muscularawinking

| AndreeaDinu255 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Încearcă să o combini si cu alte supulimente

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreeaDinu255):

Creatina are ZERO proteine. Este supliment pentru masa musculara, mai exact este un aminoacid.

Ia intreaba-i pe aia de la sala, care vand, daca e produs proteic. Sa vezi cum te faci de ras.

Produse "proteice" = concentrat proteic, izolat proteic, weight gainer.

Pre workout = oxid nitric, cell fx, etc. (majoritatea au creatina). Dar nu e ok sa zici si ca e pre workout, chiar daca majoritatea contin creatina. Este doar un aminoacid care ajuta la marirea sinteze proteinelor si la hidratarea muschilor prin retinerea apei in muschi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Incearca six star elite creatina, are si carbo simpli pentru absorbtie.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Cine spune că creatina este proteina sau ca se lasa muschii daca te lasi de ea, sunt foarte bine informati?

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

O sa cumpar, si o proteina mai superioara adica mai buna fata de serious mass mai este?

| Radu_Traian_1992 explică (pentru AndreeaDinu255):

Am făcut și asta

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

In viitorul apropiat as vrea sa fac cursul pentru pentru diploma de nutriționist, la noi in tara se găsește de lucru in acest domeniu?

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Ceea ce am spus despre creatina, am spus in gluma, se mai întâmplă sa mai greșesc și la scris, toti mai gresim. Ce proteina recomanzi pentru masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Whey gold de la ON, daca tot iti place ON.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Mulțumesc! Am gasit la noi in România pe un site: six star creatine x3, se apropie de six star elite creatine? Daca nu o sa dau comanda de six star elite creatine de pe site-ul oficial sau de pe Amazon, ca doar pe aceste site-uri am gasit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Pai da link, sa ma uit la compozitia nutritiva happy

In general la ORICE cumperi te uiti la compozitia nutritiva.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Https://www.megaproteine.ro/Creatina/Six-Star-Creatine-X3-Elite-Series/
Si din cate am văzut are si 2 sau 3 arome, doar ca am fost la lucru și nu am putut sa ma uit despre acest produs.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

E buna.

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Mulțumesc! Respect!?

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Bună, revin din nou, am tot așteptat dar nu a mai revenit pe stoc creatina Six star elite creatine x3, si am găsit o creatina la mine in oras, aceasta este: http://www.culturism-suplimente.ro/pr186/creatina/creatine-x3-elite-1-kg
Si as vrea sa imi spui daca este buna cat de cat, mulțumesc frumos!?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Are carbohidrati pentru o absorbtie mai buna => OK.
Chestia cu "3 tipuri de creatina" e marketing, creatina e creatina, punct.

Overall, e buna, chiar daca au faze de marketing (dar toti au...).

| Radu_Traian_1992 explică (pentru Cosmin86):

Am înțeles, mulțumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu_Traian_1992):

Da si tu un raspuns, nu 3-4...

1. "Cine spune că creatina este proteina sau ca se lasa muschii daca te lasi de ea, sunt foarte bine informati?", cine spune asta e UN CRETIN.

Culturistii folosesc creatina in perioada de masa, apoi inainte de concurs, in perioada de definire, NU mai folosesc. Nu ar fi STUPID sa se "lase muschii" FIX INAINTE DE CONCURS?

2. Nu exista "mai superioara", te rog sa recitesti manualul de limba romana

3. Seriouss mass este un weight gainer bazat pe CARBOHIDRATI, are PUTINE proteine (sub 30%, vezi compozitia nutritiva). Nu spun ca nu e bun, ca doar e de la ON, o firma de top, dar NU e concentrat/izolat proteic.

4. Se castiga super bine daca iti deschizi propriul cabinet si devii cunoscut, gen cum e Cristian Margarit.