| elenasofia a întrebat:

Ce ziceti daca o sa fac aste exercitii http://fitnessurban.ro/blog/exercitiile-de-cardio-dau-re zultate/ timp de o luna, in 2 serii in fiecare zi + alergat seara vor aparea rezultate?
Am 1, 67 si 57 kg si vreau sa slabesc cam 4 kg.
Si inca o intrebare : Semintele ingrasa? :))
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Da, vei avea rezultate categorice...dar nu te sfatuiesc sa slabesti decat pe abdomen. Mai bine iti formezi putin coapsele/fesierii
incearca mai multe feluri de abdomene
semintele nu ingrasa

| Goldenboy97 a răspuns (pentru lucian_2018):

Ba, nu poti sa slabesti doar intr-o zona. Corpul alege singur de unde sa arda grasime.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru lucian_2018):

Scuze ca iti distrug visele dar nu cred ca o sa slabesti 4kg(sper sa ma insel).
In al doilea rand, credeti ca daca faceti mult mult, slabiti mai repede. Da este adevarat dar aici intra si alimentatia. Poti sa faci tu mult, daca mananci la fel de mult nu slabesti. De fapt alimentatia reprezinta 90% din toata chestia asta.
Corpul are nevoie de odihna pentru a se reface si treaba asta cu in fiecare zi nu mi se pare cea mai buna idee.
Semintele ingrasa? Semintele sunt foarte bogate in kcal datorita grasimilor. Daca stam sa analizam pe 100g avem: 21g proteine, 17carbohidrati, 50grasimi. Total 564kcal. O punga presupun ca are 50g, = 282kcal. Si cand te gandesti ca o masa normala ar trebuie sa aiba 250-300kcal.
Daca tu preferi sa spargi o punga de seminte in loc sa mananci o masa consitenta n-am nimic impotriva. Si semintele au beneficile lor in cantitati potrivite.
N-ai specificat ce tip de seminte. Presupun ca seminte de floarea-soarelui.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Si cine suntem noi sa ghicim daca o sa ai si rezultate. Asta depinde doar de tine.
"O sa apara rezultate"? Daca ti-ai dorii acest lucru, acum ar trebui sa incepi sa te organizezi si sa iti planifici fiecare miscare, fiecare bucatica de mancare pe care o bagi in gura!

| lucian_2018 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Man, la inaltimea respectiva si la cate kilograme are ea, fata nu este grasa...e chiar ok spun eu. Nu am spus ca trebuie sa lucreze foarte mult sau sa aiba o alimentatie neadecvata, doar ca va avea rezultate.

| elenasofia explică (pentru lucian_2018):

Multumesc pentru raspuns. :*

| Ilinca111 a răspuns:

Da vor aparea rezultate.Si nu cred ca semintele ingrasa...foarte tare.

| elenasofia explică (pentru Ilinca111):

Crezi ca greutatea mea este cu mult mai mult decat ar trebui? sad