| Fabian68 a întrebat:

Cum pot sa ma scutesc fara sa am nimic la ora de sport? Profesorul e sever ba chiar ne-a pus sa facem 25 de flotari si am numai 12 ani! Va rog funda!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Corect! Sa-l rogi pe proful sa le faca el in locul tau. De ce sa nu fii tu gras, rotofei? Cum, Doamne iarta-ma, sa slabesti cumva!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, cum vei lua nota daca vrei sa nu mergi al ora de sport?
Nu crezi ca este mai bine sa te straduiesti sa faci ceea ce fac toti colegii?
Ce, ei nu au tot 12 ani?
Stii ca poti ramane repetent daca ai absente multe la un obiect?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca ai 12 ani? inseamna ca nu trebuie sa fii sanatos si sa faci sport?

| Cosmin86 a răspuns:

Fa 30 de flotari. Eu asa faceam, mereu faceam mai mult decat ma punea.

| AnastasiaK a răspuns:

Te duci frumusel la parintii tai care (daca vor) merg la medicul de familie si iti iau scutire pentru ora de sport. In scutire o sa fie scris ca tu ai nu stiu ce problema (sindrom tetanos or something) care nu-ti permite sa faci ora de sport. Nu, nu e in regula sa faci asta si nu e ok nici ca medicul de familie sa-ti ofere acea scutire cat timp tu n-ai nimic, dar e singurul mod in care poti fi scutit/a de ora de sport in conditiile in care esti apt/a si se practica destul de des metoda asta din cate am observat.

Cat despre cele 25 de flotari, faptul ca ai 12 ani nu e o scuza laughing La 12 ani faceam mai multe asa ca hai sa nu fim penibiliwinking