| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Cum pot slabi la coapte ( nu sunt eu in poza ) m-am apucat de sala dar dacă fac cu greutate, pun mușchi, am grăsime și in spate la picior și la coapse și in in mijlocul picioarelor, ce trebuie sa fac sa pot slabi naibi odată? Orice exerciții dar sa fie bune. sa nu fac mușchi, doar sa slăbesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa slăbesti la coapte? Ce coapte? Mere, caise prune? cirese capșune?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La coapte sau la noapte?laughing ce varsta ai?

| MihaelaElena67 a răspuns:

Că să dai grăsimea jos trebuie să mănânci foarte sănătos. Logică este în felul următor! Dacă organismul tău arde 2000 de calorii pe zi, tu vei mânca doar 1500 de calorii. Trebuie să mănânci alimente cu puține calorii. Adică multe legume, câteva fructe, piept de pui. http://calorii.oneden.com/. Aici poți verifică câte calorii au majoritatea alimentelor. Ține minte că degeaba faci sală dacă nu mănânci sănătos. Și stai liniștită, nu vei pune mușchi. Mușchii se pun greu. Necesită multă muncă! Te cântărești dimineață și vezi câte kg ai cu stomacul gol și mănânci în ziua respectivă extrem de puțin, la ore fixe.A două zi dimineață de cântărești și vezi câte sute de grame ai în minus. Dacă ai în plus înseamnă că trebuie să mănânci mai puțin, dacă nu menții dietă respectivă. În dietă trebuie să existe piep de pui, varză, cartofi și încă niște alimente. Trebuie mâncate la ore fixe. Când începi acest deficit de calorii, atunci faci sală. Faci un exercițiu specific categoriei de mușchi ( multe repetări cu greutăți medii. 5 serii a câte 10 repetări. Tine minte, numai cu o alimentatie sanatoasa poti slabi. Spune la revedere carbohidratilor ( paine, placinta, prajituri) si in special zaharului!