| Johnny_3797 a întrebat:

daca eu fac flotari ce se dezvolta cel mai bine si depinde cum face flotarile?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Depinde cum faci flotările, cu brațele apropiate, cu brațele depărtate, cu palmele deschise, în pumni, planche, în mâini, etc. Îți zic doar de câteva(la care se văd cel mai bine efectele ).

Cu palmele deschise și brațele depărtate:
-piept(pieptul este lucrat foarte bine).
-triceps,
-puțin antebraț,
-puțin picioare,

Cu palmele închise(flotări în pumni), cu brațele apropiate sau paralel cu umerii:
-Piept(aproape întregul piept),
-antebraț,
-triceps,
-puțin picioare.

Și ce fac eu acum, adică planche pushups(la care se văd efectele):
-antebraț,
-triceps(foarte solicitați acești mușchi),
-chiar și biceps.
-umeri(foarte solicitați acești mușchi),
-piept,
-spate(pentru că ții picioarele în aer),
-puțin picioare(pentru că ții picioarele în aer).
http://www.youtube.com/watch?v=zYLm5Pp0HJU

3 răspunsuri:
| pisioi a răspuns:

Pectoralii,bicepsii si tricepsii.pai cred ca exista, mai multe modele ca sa zic sa faci flotari

| FluGg a răspuns:

Pectoralii

| Oaki a răspuns:

Pieptul,antebrate