| vladzisuzzi a întrebat:

daca fac abdomene scap de grasimea de pe burta(abdomen)?

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

Da, dar trebuie sa le faci dreptat, spre ex. azi 10 maine 20 poimaine 30 si tot asa pana ajungi la o limita unde nu mai poti. Si numarul ala de abdomene (limita ta) o faci zilnic. Abdomenele sunt utile deoarece in timpul lor muschii abdominali lucreaza iar grasimea se topeste.

6 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Nu. Abdomenele sunt un exercitiu pentru intarirea si definirea musculaturii si nu pentru a scapa de grasime. Daca stai doar cu abdomenele vei reusi sa arzi grasimea dar intr-un timp indelungat. Iti recomand sa combini abdomenele cu alergarea si cu o mancare mai sanatoasa. Succes

| Afdsa a răspuns:

Abdomene(50-60 pe zi şi dimineaţa şi seara),genoflexiuni(la fel ca la abdomene,cu cât mai multe cu atât mai bine),alergi constant, bei mulţi litri de apă/zi, sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume. Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame, iarrr fructe.
Poate ţi-am fost de folos, tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu.
Baftă.

| aTi a răspuns:

STOP! Un exercitiu prin care scapi de grasimea de pe abdomen este urmatorul:Te astezi frumos pe spate si ti ridicate picioarele la 45 de grade este greau dar asa scapi de grasime si iti ezvolti foarte bine masa musculara de pe abdomene.

Răspuns utilizator avertizat
| Boocky a răspuns:

Da cu siguranta, daca faci sistematic, si treptat mai multe abdomene, trebuie sa simti ca depui efort, nu din prima ca dupa nu te mai poti ridica din pat. eu am burta fff plata, chiar si niste cubulete se observa, da fac regulat abdomene, chiar si acum, nu vreau sa pierd asta...

| vladzisuzzi explică:

Multumesc.