| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Deci am 19 ani si 1, 63 si am 54kg.la prima vedere pare normal si in genere nu sunt foarte plina, insa vreau sa fiu slabutza)) intelegi cred eu...Mam tot saturat sa tin dieta o saptamana si slabesc putin iar in a doua saptamana pun la loc de doua ori mai mult si tot asa de un an de zile. Vreau sa ma ajutati cu niste idei ceva, niste exercitii care la sigur scapi de grasime ca pe net toate sunt bune dar ceva sigur nu-i, vreau un regim + exercitii(fara sa fac multe cheltuieri si fara sala) ca sa fac in toata ziua si sa stiu ca numai pun pe mine
am nevoie sa dau jos 3 kg undeva.plz ma ajutati si pe mine...Mersi!

Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Eu nu am o dieta anume, doar ca sunt cat de cat atent la ce mananc, si folosesc sistemul putin si des ( mananc de 5-6 ori pe zi). Asta iti recomand si tie, uitate pe cutie/ambalaj sa vezi cate calorii are. Ce iti recomand in legatura cu sportul sunt exercitii pentru cardio de facut acasa. Internetul e plin. http://antrenorpersonal.wordpress.com/......lor-acasa/
http://antrenorpersonal.wordpress.com/2012/01/02/cum-slabim-dupa-sarbatori/
http://antrenorpersonal.wordpress.com/2011/11/21/abdomene-acasa/
http://antrenorpersonal.wordpress.com/2011/11/20/ce-poti-face-acasa/

4 răspunsuri:
| SaraJ a răspuns:

Eu zic ca pentru inaltime si varsta greutatea este perfecta. totusi daca vrei sa slabesti incearaca sport.e singura metoda prin care nu-ti distrugi organismul si slabesti. Bafta

| AndR3y_2220 a răspuns:

Pentru a slabi, poti sa incerci facand sport, alergi, mergi la sala...si multe altele. Dar la varsta si inaltimea ta, de ce vrei sa mai slabesti ca esti destul de slaba straight face Nu cred ca am sa le inteleg pe fete vreodata (la chestia cu slabitul) dar ma rog laughing. Si chiar nu esti slaba deloc, esti bine asa cum esti si nu iti recomand sa mai dai jos di kg! Succes kiss kiss

| RxTx a răspuns:

Combina-te cu unul care are HIV si vezi ce slabesti instantaneu happy (sper ca stii de gluma )
ar mai fi o solutie sa faci sex de 5 ori / zi

inca o solutie sa te apuci de ciclism sex motocros... alergat, inot, carate,

Inca o solutie ar fi sa mergi la farmacie si sa ceri ceai diuretic (acesta te ajuta sa elimini toxinele din organism
si va avea un efect extraordinar de bun dac nu mai mananci chimicale
si mai ales sare! )

Uite aveam o prietena din alta tara unde un Psiholog Aistent social are 100 $ / luna salariu ( din acesti 100$ traia ea, mama ei si sora ei si fratele ei! pentru ca nu era nimic de munca pe acolo!,
tot din banii acestia se plateau si gazele si curentul electric si apa )
De ce iti spun asta
pentru ca era destul de slabuta
avea 35 Kg, 1, 70 inaltime

dar paine mancau 3 felii la masa
iar melele erau formate de 1/4 din mancarea pe care am manca-o noi in mod normal
1 singur fel de mancare

Adica 3 ardei copti cu o cana de ceai si 2 felii de paine
acesta era masa de pranz

Dimineata mancau ceai si nu glumesc cand spun ca mancau ceai
chiar ceai atat fara nimic alt ceva ( nu te gandi ca ar fi ca la noi langa cana de ceai sa mai ai si o felie de paine cu unt sau dulceata )
Iar seara tot atat o cana de ceai si nimic alt ceva!

In rest munca toata ziua la servici ca Psiholog si Asistent social dar si acasa baga munca prin curte pentru ca statea la tara

| IonDiana a răspuns:

Draga meahee hee adevarul este ca pentru 1, 63 54 de kg este cam mult. straight face eu am 14 ani 1, 65 big grin si 42 de kg big grin dar alerg foarte mult si`mi place sa fac sport,singura metoda este sportul, renunta la dietele acelea negre straight face iti distrugi viata cu asemeea diete, renunta la paine foarte multa...mananca multe fructe si legume.e mai greu intr-adevar sa te abtii, dar merita efortul. renunta la grasimi mai redu' din carne.laughingsucuri acidulate, alearga o jumatate de ora pe zi. sau la 2 zile. fa exerciti seara... fizice bineinteles laughingSi intr-o luna 2 o sa ai rezultate, dar trebuie sa te tii de ele laughingca daca uiti. degeaba happy