| Lamaitzza a întrebat:

Deci.sa va explic, am o problema cu sportul, in sensul ca IL URASC! Si cum sportul este esential vietii, cel putin pentru o viata sanatoasa asta ar putea fi o problema.Eu nu sunt o fire sportiva deloc, ma aplec mai mult spre arta, literatura, dar din nefericire ma ingras imediat, abia reusesc sa imi mentin greutatea initiala, iar dupa postul craciunului nu ma mai pot opri din mancat, nu inteleg de ce, mananc dulciuri intruna nu stiu ce se intampla.Inainte mai faceam eu ceva sa fac putina miscare dar acum de cand mananc mai "consistent" nu mai sunt in stare de nimic. Ce fac in situatia asta? puppy dog eyes Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ClaraLove a răspuns:

Cand ti se face pofta mananca un fruct si iti va pieri pofta de mancare.Incearca sa te trezesti mai devrene si sa mananci bine dimineata(un sanwis,un ceai, cereale etc...).La pranz mananca supa, mancare si eventual salate.Ca gustare foloseste un desert bun la gust si sanatos, acesta este:amesteci niste cereale cu putin lapte, amesteci cacao cu unt si zahar apoi modelezi cerealele si le bagi la microunde 1-5 minute si eventual le lasi sa se raceasca putin la frigider, dupa asta asezi amestecul de cacao peste continut(sa nu pui mult, e grretos daca pui mult cacao).La cina mananca un iaurt cu fructe.Acasa poti sa faci sport adica sa dansezi. Sper sa slabesti si sa-mi scrii ce s-a intamplat(asta e un fel de regim pentru copii, sa nu te superi daca am gresit ceva). Bafta!

1 răspuns:
| irina41099 a răspuns:

Sincer m-ai descris perfect. Eu ma ingras foarte repede si se observa asta pe maini, picioare si abdomen pentru a scapa de asta fac cateodata abdomene si genoflexiuni (merge crede-ma!) iar cand e cald alerg macar 30 min 1 data la 2 zile.Stiu ca e mai bine sa scrii o poveste, poezie dar trebuie. Sper ca te-am ajutat!