| Florin0708 a întrebat:

Bună, TPU, eu am 12 ani și aș vrea în august să practic kickboxing, am pătratele (2 dar mai fac exerciții și aproape 4), sunt cel mai puternic din clasa (știu că n-are treabă dar sa va spun), îmi puteți spune niste exerciții pentru a-mi face mușchii mai puternici? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Flotari (intr-o mana, pe mingi - e exercitiu de kickboxing -, cu saritura, etc.), tractiuni (daca nu poti intr-o mana, atunci o mana + 2 degete de la cealalta sau o mana + pe cealalta o ti pe un prosop, sa fie mai greu, etc.), genuflexiuni (intr-un picior daca poti), fandari (cu greutate), etc.

Daca ai si niste paralele, baga flotari la paralele, sunt foarte bune, ca ai tot corpul in aer (nu ca la flotarile clasice, unde te sprijini cu picioarele de sol).

| aXy99 a răspuns:

Cum adica 2 aproape 4? laughing
Ori ti se vad patratelele ori nu. Nu exista am 2, 3, 4, 5, 6,7,8 patratele laughing

| Florin0708 explică (pentru aXy99):

? m-am referit că deja se vad deci da am 4

| aXy99 a răspuns (pentru Florin0708):

Nu ai 6 pack?

| JUNNKiE47 a răspuns:

Poți practica exerciții cu greutatea corpului, consider că ești destul de mic să te poți antrena cu greutăți, există o aplicație numită ''Home Workout'' pe magazin play care poate dezvolta masa musculară ulterior crescând și în forță