| anonim_4396 a întrebat:

Eu am avut 96 kg, am slabit timp de un an 26 de kg, am 70 kg si vreau sa mai slabesc pana la 50 kg.
Dar am mari probleme cu pielea,ma gandesc ca as vrea sa incep de luna care vine sa fac sport.
Am pielea lasata intre picioare,brate, burtica dar foarte putin.
Bratele si picioarele nu-mi plac.
Deci se poate remedia prin sport intr-un an de zile, fara sa ajung la operatie.
Multumesc!
PS. Nu am facut sport m-am tinut de la mancare si am muncit mult.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Te fe; icit pentru reusita ta! :) As vrea sa a, si eu vointa ca a ta.
Iata o metoda de a scapa de piele lasata, ca alternativa la chirurgia din domeniu.
"O mare parte a intaririi pielii lasate este construirea de masa musculara. Motivul este simplu: exista doua straturi de tesut sub piele: grasimea si muschiul, ambele presand sub piele si impiedicand lasarea acesteia.
Cand iei mult in greutate, pielea trebuie sa se intinda putin pentru a primi cum se cuvine noua greutate a corpului. Cand pierzi din cantitatea de grasime, si mai ales atunci cand o pierzi repede, pielea nu se strange neaparat in acelasi ritm cu celulele de grasime. Acest dezechilibru poate conduce la aparitia pielii lasate."
"Daca incepi un regim de slabire, asigura-te ca incluzi in rutina ta si ridicarea de greutati.
Nu uita ca obiectivul nu este doar sa scapi de greutatea in exces, ci si sa elimini grasimea si nu muschii."
https://www.topculturism.ro/......-acesteia/

| Mmmmggg a răspuns (pentru dannyel86):

Merci... Multumesc pentru felicitari, dar vreau sa mai slabesc 20 kg si sa ma simt mai bine.
Merci pentru sfat.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tin sa te felicit pentru ceea ce ai reusit bravo, sper ca nu o sa revi la greutatea initiala, faza e ca rata metablica a scazut mult acum, desi sa te apuci de sport este obligatoriu, avand o rata mai mica va fi mai greu sa slabesti acum, totusi meriti toate felicitarile pentru reusita ta, daca doresti poti intra intr o comunitate unde este si dannyel86 http://discord.gg/xvGZXyV de slabit

| BlackLight1987 a răspuns:

Încearcă înotul, redă elasticitate a pielii. De asemenea poți să încerci crema pentru vergeturi pe care o folosesc femeile gravide.