| anonima455 a întrebat:

Bună, TPU! Fac de vreo 3 săptămâni exerciții pentru fesieri și nu prea văd rezultate. Poate fi din cauza că sunt prea mici și nu am ce să lucrez? Ar avea rost să mai continui?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De continuat normal. contează ce exerciții faci și ce așteptări ai. dacă vrei să crești fundu, trebuie să lucrezi cu greutăți

| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci exercitiile corecte, rezultatele se vad dupa 3-4 luni, nu dupa 3 saptamani.
la 3 saptamani nu ai cum sa vezi nimic, pentru ca muschii inca nu au scapat de insertia de grasime si sunt inca in transformare.
Ai facut febra musculara la fese, inca sa nu potis ta pe poponet, sau sa doara tare, cand mergi?
Daca nu ai facut febra atat de rea, inseamna ca ce ai lucrat pana acum, a fost apa de ploaie, fiind insuficient.

| Cosmin86 a răspuns:

Cate proteine consumi zilnic? Fara asta faci degeaba.

Si de ce "3 saptamani", cam la 6 luni vezi schimbari.

| Frank51 a răspuns:

Daca nu faci o febra ca sa nu te poti ridica din pat, nu are nici-un efect, si asta repeti saptamanal, vei vedea rezultate in 2-3 luni.

| User23434 a răspuns (pentru Frank51):

Prostie! Și cât am mers la sala, am făcut doar prima săptămână febra musculara. După se învață corpul și nu mai faci...sau dacă faci se simte foarte puțin. Când o sa înțelegeți ca un antrenament este eficient si fără febra musculara?

| Frank51 a răspuns (pentru User23434):

Ciudat, eu de fiecare data fac febra de nu mai pot merge. Asta pentru ca epuizez muschi, tu daca faci 2-3 serii nu rezolvi nimic.

| User23434 a răspuns (pentru Frank51):

Înseamnă că e ceva subiectiv, și eu tot pana la epuizare, dar nu mai făceam febra

| siriusblack98 a răspuns:

Rezultate apar dupa 6 luni minim.Ai nevoie de proteine si trebuie sa iti calculezi caloriile (sa fii pe +).Mai ii vad pe unii cu raspunsuri ''eu nu mai fac febra dupa o saptamana de sala'' pentru ca nu aveti habar sa va antrenati si de aia rezultate p...la.Trebuie sa ajustezi regulat greutatea cu care lucrezi+sa inlocuiesti un exercitiu daca vezi ca nu este bun pentru tine.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca nu lucrezi cu greutati si nu esti in surplus caloric, poti sa astepti mult si bine.

Iar despre rezultate vizibile, vorbim de la un an incolo. Asta daca nu cumva ai un genetic foarte bun, dar din moment ce zici ca ai fundul mic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 saptamani, nu prea se vad rezultate. Continua inca pe-atat, poate putin mai mult, iar daca nu vezi rezultate nici atunci, tot continua. Muschii nu se dezvolta fantastic de pe o saptamana pe alta, nici de la o luna la alta, chiar. Perseverenta, consistenta si rabdare.

| anonima455 explică (pentru anonim_4396):

Chiar dacă nu am aproape deloc ce să dezvolt?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonima455):

Majoritatea celor vizibile din zona respectiva, daca nu e lucrata, sunt reprezentate de tesut adipos, pe care il ai sau nu-l ai, in functie de constitutie, hormoni etc. Muschii ajung sa se vada dupa mult mai mult timp

| vpsdavidvps a răspuns:

Orice muschi, oricat ar fi de mic si de slab il poti dezvolta.Dar daca vrei sa vezi rezultate trebuie sa muncesti din greu.Nimic nu e imposibil, never give up!