| Swagmotherfuckers a întrebat:

Bună TPU, fac sala de un an si ceva, as incerca whey-u', merge cu bcca?
Oare pot sa adaug și creatina?
Eu mă gândeam doar proteina și alimentație corecta și echilibrata, as lua creatina doar pentru energie, dar cred ca pana la urma o sa iau o cafea în fiecare zi.

Răspuns Câştigător
| Swagmotherfuckers explică:

Atunci cumpara-ti un supliment cu proteine. Daca nu are indulcitori sau alte substante chimice, ar trebui sa fie sigur pentru sanatate.
Merge whey-ul cu bcaa, dar nu deodata. Proteina din zer este bogata in BCAA, nu are rost sa iei pastile/pudra de BCAA in acelasi timp. Sincer, nu cred ca merita sa iei deloc, dar tu stii cum iti e mai bine, rau nu iti va face. (doar sa nu exagerezi)

Cu siguranta poti adauga si creatina, cunosc persoane care iau, unele au avut rezultate bunicele, altele mai putin bune, dar niciunul nu a avut probleme cu ea (desi am citit ca sunt sanse sa ai crampe, diaree etc., dar in jur de 5% din cei care consuma au aceasta problema).

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca mananci suficiente proteine din mancare, nu ai nevoie de whey.

| Swagmotherfuckers explică (pentru aXy99):

Din păcate nu cred ca o sa pot face asta sad

| Swagmotherfuckers explică (pentru Swagmotherfuckers):

Atunci cumpara-ti un supliment cu proteine. Daca nu are indulcitori sau alte substante chimice, ar trebui sa fie sigur pentru sanatate.
Merge whey-ul cu bcaa, dar nu deodata. Proteina din zer este bogata in BCAA, nu are rost sa iei pastile/pudra de BCAA in acelasi timp. Sincer, nu cred ca merita sa iei deloc, dar tu stii cum iti e mai bine, rau nu iti va face. (doar sa nu exagerezi)

Cu siguranta poti adauga si creatina, cunosc persoane care iau, unele au avut rezultate bunicele, altele mai putin bune, dar niciunul nu a avut probleme cu ea (desi am citit ca sunt sanse sa ai crampe, diaree etc., dar in jur de 5% din cei care consuma au aceasta problema).