| AlexAL275 a întrebat:

I-aș ruga pe cei care fac sală să-mi recomande și mie niște exerciții pentru îndreptarea coloanei vertebrale, unele pe care le pot face acasă. Am înțeles cu corsetele pentru îndreptarea spatelui nu ajută în mare parte, ci că doar exercițiile, deoarece sunt mușchii atrofiați. Help!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa stea cineva sa-ti descrie sute de pagini pe aici, intra pe google si cauta "exercitii pentru intarire muschi spate" si te asigur ca vei gasi foarte multe, cu poze si explicatii, pas cu pas.

| JulyDreams a răspuns:

Dacă ai coloana strâmba, cel mai bine se îndreaptă când ești tânăr, in creștere, asa ca nu amâna. Depinde in ce fel este strâmba... nu se pot face recomandări aici. Trebuie sa te vadă un kinetoterapeut și sa-ți facă un program de exerciții. Bine ar fi sa mergi și la un ortoped, dacă n-ai făcut-o deja.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.