| username5065 a întrebat:

BUNA TPU!
In ultimul timp ma gandeam sa fac niste cursuri de autoaparare. Eu ma gandeam la karate, voi ce imi recomandati? Nu as vrea nici ceva foarte greu. Daca imi puteti recomanda niste cluburi avand in vedere ca eu locuiesc in Iasi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kalin20 a răspuns:

NoKs nu sunt de acord cu tine ITF e superior WTF ului avand in vedere ca in ITF se foloseste un echilibru intre tehnicile de brate si picoare pe cand in WTF 90% picioare.si apoi omu cauta autoaparare nu "baletul" spectaculos de la WTF deci daca vrei ceva mai practic iti recomand puternic ITF!

4 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

K1,Kickboxing sau taekwondo.

| Crissbaby a răspuns:

Judo

| NoKs a răspuns:

Nu. Karate sunt... aproape inutile. Daca vrei ceva la care sa faci autoaparare apuca-te de Taekwondo. Te ajuta sa te dezvolti+autoaparare+atac...E complex si inveti multe. Dar intereseaza-te ca sigur gasesti si in Iasi ori Taekwondo WTF ori ITF eu iti recomand WTF e mai practic si are lovituri mai bune si mai spectaculoase.Dar e ok si la ITF.

| Denniz a răspuns:

Ti-as recomanda K1, sunt si pentru aparare dar si pentru atac.