| MihaiXd4 a întrebat:

În urmă cu 2 săptămâni am început un ciclu cu steroizi.Nu dau numele substanțelor deoarece nu vreau să dau idei altora. În 2 săptămâni mari side-effects nu am avut decât primele 3 zile insomnii.Iar de vreo 3 zile au început să-mi crească sfârcurile foarte puțin, în special cel drept.E ceva semn de ginecomastie? Sau e ceva normal? Precizez și că am 23 de ani și fac sală de 3 ani jumate. Dacă ar fi ceva legat de ginecomastie ce ar trebui să fac? Să opresc ciclu și o să-mi revin la loc? Rog să răspundă doar cei din domeniu care cunosc! O zi bună!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Steroizii au acest efect secundar deci daca ai observat cresterea pe care o pomenesti ideal ar fi sa consulti un medic, sa ti se fac analizalize de sange si sa vezi care e situatia.

Evident ca steroizii aia sunt o prostie, pentru ceva muschi si densitatea osoasa, ajungi impotent si cu probleme la majoritatea organelor importante.

Daca zici ca tu nu vrei sa faci sex si nu te deranjeaza ca inima si ficatul tau se transforma in franjuri macar administreaza-i sub supraveghere medicala incat sa te asiguri ca efectele negative sunt minimizate pe cat posibil si ai un specialist care iti zice cand incepi sa dezvolti o anumita problema sa te opresti din timp daca e ceva nu cand e prea tarziu.

| MihaiXd4 explică (pentru RoCkKiD):

Am auzit că e ceva normal să-ți crească sfârcurile de la stero.Dar cel drept e mai mare decât cel stâng. E normal?

| RoCkKiD a răspuns (pentru MihaiXd4):

Asta iti va spune medicul dupa ce te va consulta, efectele aderse nu-s "normale" chiar daca intr-o oa recare masura te astepti la ele. Mergi la un control, fa analizele si ti se va spune cum sta treaba.

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dupa doar 3 ani si jumatate de sala bagi stero? Asa rapid ai ajuns la potentialul genetic? Eu stiam ca e nevoie de minim 10 ani...

In fine, fiecare pasare pe "limba ei" piere (de fapt, pe prostia ei e mai corect).

| MihaiXd4 explică (pentru Cosmin86):

Având în vedere că sunt ectomorf și am plecat de la 60 de kg până la 76 eu zic că mi l-am atins.Cât despre asta eu voiam un raspuns legat de problema mea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiXd4):

Cam in 10-15 ani il atingi si asta e valabil si pentru ectomorfi (cu toate ca eu nu cred ca esti ectomorf, 16 kg in 3 ani e super bine).

Cand cineva spune ca si-a atins potentialul genetic in < 10 ani e sala, deja poti sa ai dubii serioase legate de nivelul lui intelectual.

| MihaiXd4 explică (pentru Cosmin86):

Chiar dacă am crescut 16 kg corespund genului ectomorf. Sau ecto-mezo. La 1.87 mi-e greu să iau în greutate și la răbdarea mea e bine și 3 ani jumate. Fără nicio pauză.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiXd4):

Atunci suporta consecintele pe care oricine le ia trebuie sa le suporte.

| FreddieM a răspuns:

Ai facut bine ca ai pus asemenea intrebare. Le dai idei celorlalti sa NU faca ca tine.

| MihaiXd4 explică (pentru FreddieM):

Mda

| FreddieM a răspuns (pentru MihaiXd4):

Atata poti? La cati steroizi bagi in tine ma asteptam sa ma iei pe sus.laughing)

| MihaiXd4 explică (pentru FreddieM):

laughing) Câți am bagat ca e primul ciclu.Cât despre steroizi una e să iei și alta e să fii prost.

Răspuns utilizator avertizat
| OmObisnuit a răspuns:

Ai belit-o cumetre

| MihaiXd4 explică (pentru OmObisnuit):

Nu am belit nimic