| AnetteBurnier a întrebat:

Bună, TPU!
În vară vreau să mă înscriu la cursuri de tenis. Eu mi-am cumpărat palete ARTENGO acum aproape un an, iar de atunci am început să joc cu un prietenii, fără să cunosc cu adevărat cum se joacă, sau să cunosc tie-breakurile etc.

M-am oprit din jucat pentru muuuult timp şi am început de ceva săptămâni din nou prin orele de sport cu un amic. Spre surprinderea mea sunt foarte bună la asta deşi nu am jucat de mult şi nu mă mai pot compara cu anul trecut. Nu mai pot juca(,) cu prietenii pentru că nici măcar nu ştiu să prindă mingea sau să o servească, sunt praf :

3 răspunsuri:
| AnetteBurnier explică:

TPU mi-a şters continuarea întrebării.
O să scriu aici mai pe scurt: Pot să mă apuc de cursuri de tenis, chiar dacă port ochelari? Sau să îmi iau lentile de unică folosință pentru fiecare şedință?
Mulțumesc!

| BlyeeetAK47 a răspuns (pentru AnetteBurnier):

Poti practica daca porti ochelari. Tii dai jos inainte de a incepe sedinta.

| AnetteBurnier explică (pentru BlyeeetAK47):

Nu pot. Mi-e foarte greu să văd mingea şi mă apucă durerea de cap dacă stau fără ei.