| Aliendina27 a întrebat:

Luni seara m-am intalnit cu niste prieteni foarte buni si am inceput sa ne jucam si sa alergam. A doua zi am inceput sa am febra musculara( tin sa precizez ca cu aprox 1 luna m-am operat de apendicita si acum am facut pentru prima oara de atunci miscare) sad Si maine am antrenament la Basket. Am voie sa il fac( chiar daca am febra musculara)? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa fii 100% apt pentru basket.Sa-ti iei catevazile libere si cand febra musculara a trecut te poti intoarce la antrenamentwinking

| express11 a răspuns:

Depinde cum esti cu operatia. daca este ok poti face, dar mai bine te-ai proteja de intinderi. febra musculara este ok.dar ar trebui sa eviti deocamdata eforturile fizice.

| Aliendina27 explică:

Eu aveam interdicite o luna. Inca din a doua saptamana eram foarte bine cu operatia. In mod normal trebuia sa reincep antrenamentul acum 2 saptamani. Dar antrenoarea era in concediu. Deci sa inteleg ca cu febra musculara nu e problema. Multumesc mult. O zi buna.