| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
M-am apucat de sala si am fost doar o zi total nepregatit.
Vreau si eu un program de 5 zile cu ce grupe de muschi si exercitii sa lucrez pentru incepatori ca nu stiu ce sa fac.
Stie cineva?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai un om care te instruieste dar se plateste separat sau comanda placa asta https://www.youtube.com/watch?v=-FrkwTr6eE8 am una mai compacta care nu ma ajuta cu patratelele dar e buna pentru muschi abdomen si coloana vertebrala. Nu costuri de sala sau alte prostii, faci acasa sau in aer liber gratuit merita. Rezultatele se vad dupa cateva saptamani - luni. 15min pentru inceput zi de zi apoi 30 min in fiecare zi + 1h de mers pe jos ajungi borfas de borfas

| AnastasiaK a răspuns (pentru mgtow):

Sper ca glumesti laughing

| mgtow a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu deloc, ce e de razi? Banii economisiti de la sala se pot investi in placeri sexuale sau altceva util dar placa de muschi numita asa da randament, are aceleasi functii ca porcariile de la gym, le ruineaza afacerea la aia. Muschii se tonifiaza in functie de zona unde se aplica forta

| AnastasiaK a răspuns (pentru mgtow):

Atunci e vai de tine daca tu chiar crezi ca prin prostia aia si mers pe jos inlocuiesti antrenamentul de la sala.

1. Muschii cresc cand tu cresti greutatea cu care lucrezi. Daca tu te antrenezi doar cu prostioara aia, atunci lucrezi doar cu greutatea corpului (si nici macar aia toata, ci doar o parte).

2. Cu prostioara aia antrenezi pieptul si foarte putin umerii si partial bratele. Tu doar atatia muschi ai in corp?

3. Daca ai impresia ca arunci banii la sala, atunci cum se cheama cand dai bani pe prostia aia cand se gasesc la un pret mult mai mic doar manerele alea pe care le-ai putea aseza oricum vrei tu? laughing

P.s. Sa stii ca atunci cand chiar ai corpul antrenat si creierul suficient de dezvoltat incat sa intelegi diferenta dintre sala si pseudo-antrenamentul tau, placerile sexuale vin pe gratis, nu mai e nevoie sa le platestiwinking

| mgtow a răspuns (pentru AnastasiaK):

Habar nai ce zici acolo, esti retrogradata psihic. Si fa-ti un control de bts la cat de panarama esti poate ai o infectie si nu sti

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Daca lui îi place să se antreneze doar cu greutatea corpului asta înseamnă că trebuie să abordezi o atitudine superioară și să îi bagi pe gat ce faci tu?

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

In raspunsul meu e macar precizat ce fac eu? Sau macar reiese catusi de putin ce tip de antrenamente fac? Avand in vedere ca nu, cum i-am bagat pe gat ce fac eu? Am explicat doar care e diferenta CLARA dintre sala si prostioara lui care nu antreneaza nici macar jumatate din corp si cu care nu va creste in masa musculara niciodata. Ce face el nu se cheama nici macar "antrenament cu greutatea corpului", ci cateva (putine) variatii de flotari. Atat!

Trecand peste partea asta, doar nu ai vrea sa vorbesc ca de la egal la egal cu unul care spune asemenea idiotenii. Sala nu o sa fie NICIODATA inlocuita de jucaria aia a lui, nici macar partial. Vad ca e usor sa judeci atitudinea mea superioara fata de unul care mi-a demonstrat ca e prost, dar de atitudinea lui nu ai nimic de spus? Ca datorita jucariei lui cam are impresia ca e superior tuturor care merg la sala ca deh, fraierii aia arunca banii lunar, el, geniul, a descoperit echipamentul care trebuie folosit de fapt.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Eu fac 200 de flotari pe zi si mananc ciorba de legume la pranz! Sigur o sa fac "muschi" si "patratele" in 2 saptamani!

| combativul a răspuns:

Salut, da mi mesaj in privat si te ajut eu cu tot ce vrei.

| MariusAD1 a răspuns:

Salut! te pot ajuta eu cu un plan alimentar si informatii despre antrenament, pentru a-ti atinge scopul. da-mi un e-mail la : hyphy.fitness23@gmail.com sau ma poti adauga pe whatsapp : 0757537839
. nu te costa nimic