| alexbboy13 a întrebat:

Buna TpU! Ma numesc Alex si am 13 ani. Eu mi-am propus de ceva timp sa scap de burta ( am1.62 si 58-60kg). Am gasit mai multe video-uri pe aceasta tema cu exercitii dar nu am vazut cu alimentatie. La fast-food am renuntat deja dar nu stiu la ce mai trebuie sau nu trebuie sa renunt. M-ar putea ajuta cineva? Dau Funda.

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

In general la zahar e bine sa renunti. Nu conteaza atat de tare ce mananci, conteaza mai mult cate calorii are acel produs si cat de mult mananci din el. Incearca sa mananci cu 100 - 200 de calorii pe zi mai putin decat in general.

| alexbboy13 explică (pentru isemilia):

Ok si cum imi dau seama cate calorii are un anumit produs, scrie pe ambalaj sau ceva de genu?

| peanut003 a răspuns (pentru alexbboy13):

Da, si te folosesti de cantar de bucatarie

| alexbboy13 explică (pentru peanut003):

A ok ms

| isemilia a răspuns (pentru alexbboy13):

Da. Este un tabel si citesti de acolo. Sunt si aplicatii ce scaneaza codul de bare si iti spune cate calorii au X grame de produs.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric.

| Ionut123987 a răspuns:

Trebuie sa fi în deficit caloric