| InvizibilOmul2000 a întrebat:

Mi-am cumpărat recent un skateboard, însă am observat că rotile nu merg prea bine. Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Du-l inapoi la magazin si spune-le. Daca l-ai luat online, du-l la un magazin de articole sportive. Daca ei nu pot face nimic, intreaba-i cam ce iti recomanda - la cine sa te duci, cine te poate ajuta.

| InvizibilOmul2000 explică (pentru MissxD):

Eu am înțeles ca rulmenți ar avea nevoie de puțin timp ca să meargă cum trebuie... Așa este?

| InvizibilOmul2000 explică (pentru MissxD):

Am înțeles ca rulmenții au nevoie de puțin timp ca sa meargă bine... Asa este?

| MissxD a răspuns (pentru InvizibilOmul2000):

Nu ma pricep, sincer. Intreaba specialistii!

4 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Salutare, pot fi mai multe motive din care rotile skateboard-ului tau sa nu mearga asa bine. Daca ti se pare ca nu se invart cum ar trebui este posibil sa fie stranse foarte tare piulitele care fixeaza rotile pe ax si trebuie sa le mai slabesti putin cu un skate tool dar totusi sa nu aiba joc. Daca tot nu merg cum ai vrea inseamna ca rotile si rulmentii nu sunt chiar de cea mai buna calitate si ar trebui sa te gandesti la o placa noua de la un producator mai cunoscut. Gasesti la magazinul Skates.ro o gama variata de placi de skate si piese de calitate pentru ele www.skates.ro/skateboard