| Emmma5566 a întrebat:

Pentru a imi forma picioarele am inteles ca este foarte bine sa faci scari. Cateva sfaturi?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu te plictisește și nu deranjezi pe nimeni.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu stiam ca cel mai bun exercitiu sunt genuflexiunile cu haltera pe umeri.

| aXy99 a răspuns:

Genuflexiuni, presa, fandari, extensii la aparat pentru cvadriceps, genuflexiuni, fandari bulgaresti, indreptari +izolari cu elsatice (si alte nebunii) pentru fexieri (si nu numai), indreptari romanesti, flexii pentru biceps febural si presa (dar tii picioarele mai sus) pentru harmstrings (biceps femural + ceialalti muschi din zona, denumiti in engleza "harmstrings"), ridicari pe varfuri la smith si ridicari pe varfuri la aparat pentru gambe. Cam astea ar fi exercitiile de baza pentru picioare mari. Scari, sprinturi, jogging sunt bune ca exercitii cardio, nu pentru masa musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. Cardio, da. Dar sa fie mai "voluminoase" tipuri de fandari si genuflexiuni diverse...

| Nătărău a răspuns:

Da. Este. Atenție trepte.

| DaviDMagnificul a răspuns:

Dacă ești fată, există o multitudine de antrenamente pe Youtube pentru o tonifiere mai bună a picioarelor respectiv a întregului corp, pe canalul ''Alexu Fitness'' găsești destule antrenamente foarte eficiente.

| RazvanxM a răspuns:

Bună,Ema! Este foarte bine să faci scări pentru a-ți forma picioarele. De asemenea genoflexiunile cu greutăți mici la început, treptat adăugând greutati pentru a nu pune prea multa presiune pe mușchii piciorului. Poti caută de asemenea pe YouTube altfel de exerciții pentru formarea picioarelor. Mult succes!