| Eclips a întrebat:

Problema mea e ca am fundul mic, nu am celulita...nu sunt slaba sau grasa. Sunt bine si as dori niste exercitii pentru un posterior mai bombat si mai mare.Doresc sa ma apuc de sala, dar mi-e rusine rolling on the floor si prefer sa fac acasa.Ce imi recomandati si in cat timp se vad rezultatele?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Genoflexiuni. Incepi cu 30 si zilnic adaugi cate 5.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Evident ca e un mic dezavantaj. Vezi pe aici ce se practica -
https://www.youtube.com/watch?v=2vSJM8Qo6-0

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Asa esti tu facuta, construita si conceputa! De ce vrei fund mai mare? Sa demonstrezi cui? Nu e rau sa ai fund mai micut! Fiecare persoana e frumoasa in felul ei, nu are nevoie sa se supuna la nu stiu cate exercitii, ca sa arate bine pentru x sau y.
Cine te place, te place exact asa cum esti tu!
Urasc ideea asta conceputa in prezent, ca fetele cu sani mari si fund cat casa poporului, sunt mai "SUPERBE"! Ma lasi? Fiecare femeie/fata este SUPERBA in felul ei.
Fii tu insuti, iubeste-te pe tine exact asa cum esti, fii increzatoare in tine.
Si o sa vezi cat de bine te vei simti! kiss

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CezaraEM):

Eu sunt cel care te sustine in ce spui si iti dau dreptate. Din alt punct de vedere fiecare are dreptate sa faca si sa arate cum se simte bine cu exceptia de a recurge la artificiale. Daca eu nu am dreptate ca o femeie arata bine daca are cat de cat forme ( moderat ), am cu siguranta dreptate ca putin sport nu strica intr-o epoca sedentara. Nu-ti fie frica - nu ii creste nimanui un cwr de autobuz de la cateva fandari. Mai ajuta si un pantof cu toc... dar la plaja nu prea. Pentru amandoua vorbesc.

| Ωmega a răspuns (pentru CezaraEM):

Ai dreptate cu ce spui si rezonez pe deplin. Insa din pacate si floarea feminitatii contribuie din plin la acest aspect de deformare fizica si degradare a unei femei prin faptul ca se lasa influentata atat de mult de parerea tipilor sau tipelor cu care intra in contact. Daca esti multumit de tine mereu si ai incredere mare in tine, asta se va reflecta si asupra cum arati. Sunt totodata de acord si cu Popescu Eugen in ceea ce priveste miscarea. Sedentarismul e deja un fenomen social foarte trist si grav care nu trebuie ignorat deloc ci stopat sau limitat asemeni oricarui flagel care face mai mult rau decat bine atat pe termen scurt cat mai ales pe termen lung.

| Eclips explică (pentru CezaraEM):

Prietenului meu ii place cum arat..si mie imi place, dar pur si simplu imi doresc eu sa arat mai bine si cand le vad pe alea ca au 4 ani de fitness si cum arata mor.

| Eclips explică (pentru Ωmega):

Pai prietenele..baietii..iubitul meu toti mi-au zis ca sunt bine.Am un fund cat de catbombat e maricel dar vreau mai mult.eu il vad micut...

| Ωmega a răspuns:

Fandari in fata, genunchi la piept si toata gama de exercitii de acest gen. Poti sa te duci si la sala linistita, ca oricum nu ii pasa nimanui acolowinking

| DannyyDanutzz a răspuns:

Cati ani ai? INcearca sa te *** in cu.r

| Eclips explică:

Deci ...am fund dar il vreau mult mai mare.foarte mare.sunt dispusa pentru orice.si sunt cam exagerata...