| antonia9206q a întrebat:

Buna TPU.Stie cineva un aliment care nu te ingrasa si are si putine calorii? Am momente cand am o stare de bine si sunt hotarata sa slabesc, fac sport si ma infometez si stiu ca asta nu imi facea bine dar cand mancam nu ma mai puteam opri.Iar de fiecare data cand vad ca in casă se gateste mi se facea pofta si abuzam.Va rog ajutațimă dand-umi niste sfaturi si alimente in cantitate mica de ami tine de foame.

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Legumele si fructele in stare cruda, au putine kcal, mancate nu facute suc sau alte minuni. De evitat prajelile, mancare cu mult ulei, sosurule. Eu imi fac cartofii la cuptor, la fel si chiftele, am facut si crispi (doar ca mai am de exersat la tehnica). Ca sa nu mai zic de evitat sucurile si rontanele din comert. Nu iti interzice nimeni sa mananci carne, daca e facuta la gratar sau grill si nu e prajita in ulei. Eu imi fac la cuptor in punga, dar imi iau simpla si pun eu condimentele. Ciocolata amara( la ingrediente sa inceapa cu cacaua si nu cu zahar, altfel e doar numele de ea). Pestele e bun, mai ales ca are omega3, pastele dar facute cat mai simplu fara cine știe ce sosuri minune. Supe, ciorbe, salata etc. Variante exista, doar sa iti dai timp sa iti intre in reflex si in stilul de viata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sweetys):

Fructele in stare cruda NU au putinne kcal, au destul de multe, mai documenteaza-te.

Cred ca vrei sa spui PROTEINE (carne, oua, peste, etc.) cu salate/legume, in niciun caz fructe+legume.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Castravetele. Sau rabdari prajite in apa chioara.