| Andrei0405 a întrebat:

sunt baiat, 17 ani.Am 1 75 înălțime, 105 kg.Am început de doua zile sa fac zilnic abdomene si când trec de a treizecea cedez.Ce sfaturi mi-ați da în legătură cu aceasta problema?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu recomand abdomene pentru slabit e o tampenie asa ceva, recomand sa scazi din calorii cu mult, sa ajungi la 800 de calorii ca esti prea gras,mai multe proteine carne, legume si un fruct si un iaurt, un pahar de lapte atat, orice mancam =calorii, ca slabit recomand mersul pe jos sau cardio http://dezvoltarea-psiho-fizice-umane.blogspot.ro/......ardio.html

| YuuChan a răspuns:

Nu poti sa treci de a 30 -a din cauza ca sportul trebuie practicat treptat. Nefacand sport, corpul tau are limitele lui, poti sa le intreci din practica, zi de zi, cat poti tu. O sa vezi ca o sa incepi sa treci si de a 30-a. Totusi te sfatuiesc sa nu te suprasolicitezi, si sa ai si un sport pe care il practic, de pilda poti sa practici baschet, ai o inaltime buna * avand in vedere ca eu am 1, 65 si joc baschet de 2 ani *, un sport o sa te ajuta sa slabesti * si sa cresti in inaltime * si o sa te tina sanatos, alimentatia trebuie sa fie una variata. Poti sa mananci fast-food dar totusi nu mai mult de odata pe saptamana, nu face rau daca e bine in cantitate mica. Sper ca te-am ajutat!happy

| anor a răspuns:

Pai tine o dieta mica adica nu mai manca asa mult mai usor si un sfat ar fi sa nu faci numai abdomene alearge incearca niste intinderi si ai sa vezi ca o sa depasesti si 50 eu pot face peste 100 si ma si plictisesc la ele