| Yasmine1999 a întrebat:

Sunt fata și m-am apucat de sala acum câteva zile și am câteva nelămuriri.
Am 1, 71 și 53 kg, cum fac sa iau in greutate? As dori sa-mi spună cineva ce ar trebui sa consum pentru a pune masa musculară?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai aici un răspuns despre ce ar trebui să nu consumi.
https://bit.ly/32BJhqV

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Ea a intrebat ce sa consume, nu ce sa nu consume.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cosmin86):

Em am ajutat-o, dar dta nu ai înțeles.
După ce eu i-am spus ce să nu consume, ceea ce a rămas, este ceea ce să consume.
Astfel răspunsul meu a fost important, astfel nu va face greșeli, panimaeși?

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine (carne, peste, branza, oua) si carbohidrati (cartofi, orez, paste, mazare, fasole, linte) la fiecare din cele 3-4 mese zilnice.

| Celcestietot a răspuns:

Ceea ce mancau si oamenii de la tara. Cei puternici din vremurile apuse crezi ca bagau Whey, creatina etc?

| aXy99 a răspuns:

Trebuie sa fii in surplus caloric, mananca mult.

| Celcestietot a răspuns (pentru aXy99):

De ce nefolositor si amuzant?!

| aXy99 a răspuns (pentru Celcestietot):

Amuzant pentru ca ai spus o tampenie. Nefolositor din acelasi motiv.
Cine sunt aia puternici din zilele apuse? Si ce intelegi tu prin puternic?

| Celcestietot a răspuns (pentru aXy99):

Cei din alta epoca fata de cea actuala. Puternic poti sa fi si cu masa musculara putina sau multa, acum depinde de modul de gandire al fiecaruia si de mai multi factori. Am spus un adevar mai sus si nu aveai de ce sa evaluezi asa.

| aXy99 a răspuns (pentru Celcestietot):

Care epoca? laughing
Noi vorbim de homo sapiens sapiens nu de australopithecus afarensis.
Poti sa fii puternic si cu masa musculara putina, adevarat, depinde de antrenament. Ce intelegi tu prin putere, cred ca este de fapt anduranta.

| TheYonutz19 a răspuns:

Orez,lapte,carne fiartă, proteine