| TheAfy a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si m-am apucat recent de sala dar as dori si sa cresc in inaltime cat de cat ( am doar 1.72 ). Ce exercitii recomandati si ce alimente ar trebui sa mananc?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mananca proteine ( carne, peste, branza, oua, lactate ) si carbohidrati ( orez, cartofi, mazare, paste ) la fiecare masa.

intre mese fructe si migdale/caju/nuci

Si la sala vorbesti cu instructorul sa-ti arate concret ce faci si CUM.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca vrei sa faci sport, iti recomand :baschetul, inotul sau voleiul, Foarte bune sunt si tractiunile la bara, iar cand obosesti sa stai agatat de bara cat mai mult timp.Bafta multa!

| secretlove2014 a răspuns:

Cel mai recomandat sport este baschetul, cunosc o multime de persoane care au mai crescut in inaltime datorita acestui sport, si nu ridica greutati la sala pentru ca nu te ajuta, ia si mananca legume, cruditati

| Cosmin86 a răspuns (pentru secretlove2014):

Esti complet pe langa cu cruditatile tale si baschetu

| secretlove2014 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu raspunde in dreptul tau nu mi comenta mie raspunsurile!

| Cosmin86 a răspuns (pentru secretlove2014):

Nu mai spune tampenii atunci.

Si mai documenteaza-te, de la baschet NU cresti in inaltime :
http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

| secretlove2014 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vai ce destept esti, daca ti fata minte sa mi dai un pui sa l omor!

| Cosmin86 a răspuns (pentru secretlove2014):

Daca ai invata sa scrii poate as si intelege ce vrei sa spui.

| secretlove2014 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca ti spun du te dracului pricepi? desteptul pamantului!

| secretlove2014 a răspuns (pentru Cosmin86):

As si intelege? laughing)