| goldenbullet a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si ma gandeam sa ma angajez in armata. Problema este ca obosesc repede si nu stiu daca iau probele sportive. Ce as putea sa fac pentru a lua probele sportive ( alergarea de 2000 m )? Momentan mai mult de 400 m nu pot fugi, dar ma gandesc ca daca alerg in fiecare zi am sanse ( nu stiu daca imi ajunge timpul pana la anul ). Ajutati-ma cu niste sfaturi. Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce poti face este sa te antrenezi pentru rezistenta, macar de 2-3 ori pe saptamana, altceva n-ai ce faci. Pana la anul vei putea obtine rezultatul necesar.

| goldenbullet explică (pentru Ioandelasal):

Si cam ce impune antrenarea pentru rezistenta? Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru goldenbullet):

N-am fost atlet, asa ca n-as putea spune ce exercitii sa faci, cu exceptia alergarii, treptat, pe distante tot mai mari.
Cauta pe internet, precis o sa gasesti exercitii pentru antrenament. De asemenea te poti interesa la profesorul de sport din liceu.

3 răspunsuri:
| hsbstm a răspuns:

Timp este destul, depinde de vointa ta vizavi de "a alerga"