| mariuspredoi0811 a întrebat:

Bună TPU, sunt nou pe site am si eu o intrebare...
Am 18 ani, 1, 65 înălțime cum pot face sa mai cresc?
Vreun exercițiu ceva de se poate face acasa sau daca folosesc proteine ma mai pot dezvolta?
Am 62 de kg de 3 ani si sunt si cam slab...
Îmi puteți da niste sfaturi va rog!?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta nu mai poti face nimic.
Daca nu ti-ai pus intrebarea asta la 13-14 ani si ai fii actionat atunci prin sport si hrana sanatoasa, poate rezolvai ceva, dar acum, este tarziu sa poti schimba ceva, care sa-ti stimuleze cresterea, pentru ca este aproape incheiata. Posibil sa mai cresti 1-2 cm in urmatorii 2 ani.
Cu ingrasatul se poate rezolva, dubland cantitatea de mancare si avand mese regulate.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani nu prea mai poti sa cresti...mai iei maxim 2 cm in inaltime sau nici atat... cat despre ingrasat da te poti ingrasa. si cred ca proteinele ar ajuta dar nu la inaltime.

| DanyDav a răspuns:

Odihna suficienta, mancare sanatoasa si inot daca ai unde!
succes.

| Gabriel2424 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci programul asta, si o sa vezi ca vor fi rezultate: http:/ /wp.me/P3hgwB-23 nu te astepta la rezultate din prima saptamana, eu zi c sa incerci, chiar nu ai ce pierde.