| Kornelush a întrebat:

Buna TPU vreau sa am si eu niste muschi pe mine am 14 ani si vreau sa adaug muschi pe mine sa am forma la spinare abdomen, piept biceps si treiceps, spuneti un program pliz,, funda la cel care ma ajuta!

10 răspunsuri:
| Robbu a răspuns:

De la inot nu faci biceps, triceps, etc asa cum spune Intrebarifictivef, care habar nu am ce cauta pe aici laughing Daca vrei o masa musculara (mananca bine, chiar 5-6 mese pe zi), iar daca vrei Definire o poti face doar cu greutatea corpului.nu trebuie neaparat sala, intr-adevar o sa obtii rezultatele mai greu, dar o sa le obtii, asta daca te tii de antrenament.Sunt flotari de diferite feluri ce lucreaza multe grupe de muschi, mai sunt abdomenele si genoflexiuni, si c-am atat happy Mult noroc!

| RAY a răspuns:

Bodybeast 2 gantere, tranctiuni, flotari

| greyhound a răspuns:

Stai calm copile cu sala. O sa ai timp si pentru asta, nu te mai grabi atat, ce-ti trebuie muschi mari la varsta asta cand abia ajungi la pubertate.
E timp in viata asta pentru toate, de la 18 ani incolo sa tot faci sala.

| Hades98 a răspuns:

Pf. Te referi la forma de V la spate. si masa musculara la restul.
Pai in primul rand punete si mananca. ca sa faci masa musculara, si incepe prima data cu niste exercitii body weight ( greutatea corpului ) gen. : Flotari, genoflexiuni, abdomene, etc.
Lasa chipsurile, sucurile cu acid si cam tot ce are la baza E-uri. Inlocuiestele cu sucuri naturale, fructe, legume, peste, orez, cartofi, etc. Si pentru program. Da-mi add : bestjunior98@yahoo.com

| Kornelush explică (pentru Hades98):

Sunt nou pe yahoo si nushtiu cum sa te gasesc spune-mi big grin pliz aici dau funda!

| Hades98 a răspuns (pentru Kornelush):

Pai. acolo unde adaugi contacte scrii doar atat : bestjunior98

| Intrebarifictivef a răspuns:

Pai eu iti recoman sa faci inot. Pentru ca nu e bine sa tragi de fiare pentru ca e cel mai posibil sa ramai mic pentru ca tu esti in crestere si oasele se preseaza mult mai mult de cat pot si ca sa iei steroizi asta inseamna ca iti distrugi ficatu. Acuma tu alegi pentru viata ta. Bafta!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Intrebarifictivef):

Eu nu am ramas mic? ai idee dc? laughing si am vreo 5 ani de sala

| Kornelush explică (pentru Intrebarifictivef):

Pai..ms dar asa exerciti simpe de exemplu flutari asa ceva?

| CaroleVoicu a răspuns (pentru Intrebarifictivef):

Cu steroizii ai dreptate, dar cu cresterea ai zis cel mai mare **** pe care toti care habar nu au ce se face la sala o zic.Nu ai cum sa iti strici coloana daca faci exercitiile corect, iar ca sa fi mai sigur poti sa nici nu faci exercitiile care pot sa-ti afecteze coloana, de exemplu genoflexiunile.