| AndreiStanescu34q a întrebat:

Buna TPU vreau sa cer ajutorul vostru asa din diferite perspective ce ati alege voi sala sau fotbal? Vreau sa ma apuc de sport dar sa aleg dintre astea 2 sala sau fotbal ce ar fi mai bine dar sa o practic serios pe termen lung...Multumesc

9 răspunsuri:
| teli92 a răspuns:

Alege ce crezi cu ca iti este de volos in viata.Eu zic ca fotbalul este mai avantajos. Succes

| brokxy a răspuns:

Fotbal ca daca te bagi intr-o echipa si daca aveti meciuri dupa ceva vreme va da bani.La sala trebuie sa cumperi multe proteine care sunt scumpe

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric FOTBAL!
Dezvolta frumos si armonios, plus ca-n viitor iti poate oferii sansa unei pozitii in sport.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde ce varsta ai, si cat de bun esti la fotbal
in.RO NU am auzit de fotbal de amatori la care sa te duci sa platesti ca la sala, sunt cluburi care vor performanta asa ca nu primesc pe oricine are chef sau poti sa inchiriezi un teren, insa pentru asta iti trebuie prieteni care sa vrea sa faca aceeasi chestie

morala, du-te la fotbal... daca poti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru brokxy):

De ce trebuie sa cumperi "multe proteine" daca ti le poti asigura din mancare?

| Cosmin86 a răspuns:

Pentru mine e mega-banala alegerea ca nu-mi place fotbalul, DELOC. Ultimul meci la care m-am uitat cred ca a fost acum 15 ani.

| brokxy a răspuns (pentru Cosmin86):

Da dar ca sa le creasca muschii repede, mai repede decat ar fi normal si ca sa nu se oboseasca la sala unii cumpara tot felul de prafuri. Ma rog...pe astia ii vad ca oameni lenesi da ai dreptate mai sanatos ar fi din mancare dar asa fac majoritatea, cumpara tot felul pentru muschi si energie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru brokxy):

Logica e ca atunci cand iei "prafuri" sa tragi DUBLU la sala, ca ai pentru ce, nu sa fie o "scurtatura".

| Drimmero a răspuns:

Depinde de varsta, daca esti mic clar n-as sta la discutii si as face fotbal, iar sala mai incolo.

Oricum...un club care se respecta are program de antrenamente si de forta obligatoriu care e ca o sala, picioarele nicaieri nu ti se formeaza mai frumos decat la fotbal pe cale naturala, e un sport extrem de dinamic in care depui efort mare.