| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez o bicicleta, vara ma plimb pe dealuri, drumuri de tara si prin oras cu ea. https://www.emag.ro/......DNRZHVBBM/ Aceasta este buna?
E adevarat ca merge mai greu daca rotile sunt mai mari?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu contează prea mult diametrul roților dacă știi să adaptezi pinioanele potrivite pentru drumul respectiv și „stroke"-ul tău.
Am și eu un Velors, doar că un model pliant, de oraș. E relativ ok ca realizare tehnică, dar e loc de mai bine.
Cea aleasă de tine pare și aia ok, ca raport preț / dotări și materiale, plus aspect.