| Wirusssssssss123 a întrebat:

vreau sa imi cresc marimea bicepsilor si ridic zilnic 1 bidon de 6l cu apa in fiecare mana de cam 30-50 ori, are vreun rost? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Nu, n-are nici un rost vis-a-vis de marirea bicepsului.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intrebarea asta e pusa la misto? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu cred, si eu fac cu dulapul pana aduc astia gantere la Decathlon.

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iau porcu in cârcă si fac genoflexiuni până dau ăștia drumu înapoi la săli

| Simpatic a răspuns (pentru Andrei200202):

Hercule tu esti tata
Cred ca si-a facut Valahu cont, dar in ciuda eforturilor lui extraomenesti tot il dadea antipaticul ala de Oncescu laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles, intrebam daca e pusa la misto ca e un antrenament MEGA-STUPID, muschii se fac cu totul atlfel:

1. MULTA mancare (chiar si 3-4 fripturi pe zi), altfel poti sa faci sala si 20 de ani
2. Exercitii cu greutati care sa-ti permita maxim 10 repetari, cand poti mai multe maresti greutatea (nu 50-60 de repetari, aia e o prostie)

Si cu gantere faci in special exercitii de izolare, care sunt destul de ineficiente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Yeah a intrebat daca are vreun rost si nu, nu are. Totusi, daca n-ai ce face, e ca la inchisoare, ridici ce ai pana macar slabesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Eu n-am porc, dar am diverse piese grele (motor de barca) si ma gandesc sa pun ceva in ghiozdan sa nu se sfasie si sa alerg cu el in spate.

| Frank51 a răspuns:

Daca nu faci corect eficienta tinde spre zero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da are, dar fa seturi de cate 25. Si nu 50 de ori ci repeta macar de 2-300 de ori/zi

| Wirusssssssss123 explică (pentru anonim_4396):

Si aproximativ in cat timp se vor vedea rezultatele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Tu chiar nu vezi ca te-a luat la misto? La ce prostie de antrenament ai pus, la ce te astepti, la raspunsuri serioase? laughing)

| Wirusssssssss123 explică (pentru Cosmin86):

Atunci cu se se fac bicepsii in afara de gantere?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Tractiuni la bara cu priza tip supinatie, flezii cu bara Z si da, evident si gantere.

Si nu uita: 3-4 fripturi pe zi, altfel tragi cam degeaba. Fara suficiente proteine in alimentatie, nu prea pui muschi nici daca te antrenezi 20 de ani (cunosc oameni cu peste 20 de ani de antrenamente care nu prea au muschi).