| Zellen a întrebat:

Vreau sa ma apuc se sala(sunt fata), vreau sa slabesc si sa ma tonifiez. Vreau un program saptamanal de sala. vreau sa merg de 2-3 ori pe saptamana, si.ce sa mananc..si ce nu? Stiu ca pentru slabit sunt bune expercitiile cardio. Cam in cat timp se va vedea diferenta?

2 răspunsuri:
| glittereatsme a răspuns:

Diferenta se poate vedea si dupa o luna de sala. Sa mananci cu o ora macar inainte de sala, iar dupa, mananca iaurt sau un fruct. Nu sari peste masa de dimineata care trebuie sa fie cea mai diversificata si consistenta(oua fierte, cereale, lapte, terci cu fructe, etc) La pranz mananca orez, carne slaba la cuptor sau gatita la abur, mazare, fasole, linte, supe bogate in legume, etc. Masa de seara nu trebuie sa fie una consistenta, incearca mancaruri usoare. Mananca fructe intre mese, bea apa cat sa fi hidratata(mai ales la sala) si se vor vedea rezultate. Succes!