| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU,vreau să mă duc la liceul sportiv din Oradea, ce medie trebuie să am ca să intru acolo? Adica la sport si la examene/sau la media generela? Că nu stiu. !

Răspuns Câştigător
| dbigiu84 a răspuns:

Nu foarte mare.La sport e de ajuns un 7, iar la examene 6-7.E un liceu lejer.

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Deci la examane, matematica romana, primesc 6, ajung la liceul respectiv?

| dbigiu84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci,fiecare liceu cere o anumita nota pentru a intra.Sa zicem Mihai Eminescu Oradea. Cere nota minima 9. Onisifor Ghibu Oradea, nota minima 8.Iar Liceul sportiv cere performante aproape minime la examenele din a 8-a.

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Uite stiu ca poate iti cer mult, dar imi poti spune toate liceele sportive din Oradea, si pretentia fiecarui liceu, la examen? Iti raman dator...

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

?

| dbigiu84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din Oradea, acesta e singurul dedicat complet sportului

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Ms

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Uite,scuze că te tot bat la cap, ca de ex trebuie să am media 9 la fizica? la mate romana? sau media generala?

| dbigiu84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Media la educatie fizica trebuie sa fie minim undeva pe la 6-7.De preferat 7. Iar pentru admiterea unui liceu, trebuia sa:treci clasa a 8-a fara corigente, sa ai notele la examene pe care le cere liceul respectiv.In cazul nostru, la mate/romana e de ajuns un 6.Liceul e lejer si in general dedicat sportului.

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Adica,daca am o corigenta pe primul, si al doilea trec, ma afecteaza?

| dbigiu84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca pe primul semestru ai de exemplu 4 si pe al doilea 6, este ok.
Dar daca ai cumva 4 si pe al doilea 5, e nasol esti corigent pe an.

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Eu stiu asa laughing)) doar am crezut că te referi ca daca primesc 4 si al doilea il promovez, nu mă duc deoarece am o corigenta pe care am trecut-o laughing) mersi mult