Întrebare recomandată | diana0983 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea cat se poate de sincera in privinta unui lucru big grin Deci... Sunt fata, am 15 ani, fac sala de ceva timp. Anul trecut am avut si patratelele si ma gandesc serios sa devin din ce in ce mai "musuculoasa" Intrebarea mea este ce parere aveti? Cei de la mine din oras considera ca femeile nu ar trebui sa aiba muschi sau asa. Dar mie chiar imi place si ma incanta ideea! Deci vreau sa-mi spuneti cat mai sincer... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Mereu am considerat că o femeie trebuie să arate cât mai finuț. La o femeie, mușchii, pătrățele și tot pachetul, nu arată atât de feminin precum ai crede.
Înțeleg că te încântă această idee, iar dacă chiar crezi că îți place cu adevărat, ar trebui să faci asta.
Nu trebuie să asculți părerile celorlalți. Fii tu, și ai încredere în tine!

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atata timp cat ai mare grija si de feminitatea ta, totul este ok.

| robi1990 a răspuns:

Mie nu-mi plac fetele cu patratele sau cu muschi, intr-un fel ma dezgusta, barbatu a fost creat pentru asta iar femeile sa aiba grija de cratita

Din partea mea fa cum crezi

| SkilletViorel a răspuns:

Ar trebui sa te menti asa cum esti acum.
Cat timp te simti bine si totul e in regula, n-ai de ce sa asculti de gura lumii.
Cat despre treaba sa devi tot mai "musculoasa" nu prea este buna.
Daca faci un sport care iti trebuie masa musculara mare, continua.Dar daca vrei altceva, eu zic macar sa te menti si sa nu intreci limita.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
În primul rând,felicitări pentru reușita ta și pentru că ai grijă de fizicul tău.
E foarte bine dacă în loc de grăsime ai mușchi,însă nu să fie evidenți ca la bărbați. Pentru o fată sunt importante sau feminine cum vrei tu să o iei, posteriorul, sânii.
Alege pentru tine ce crezi că e mai bine, cel mai important este să te simți bine în pielea ta, nu să te ghidezi după preferințele altora.
Numai bine!

| ana222maria a răspuns:

E super sa ai patratele. E sexi. Dar nu muschii.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Loorr):

Uita-te la Jen Selter, si fa-mi o comparatie intre ea si majoritatea fetelor de azi.
Fiecare cu gusturile lui, eu cred ca arata destul de feminina.
O femeie nu o sa aiba niciodata musculatura unui barbat, mediile hormonale sunt diferite.

Răspuns utilizator avertizat
| anonima0101 a răspuns:

Hmm...in general "muschii" nu sunt facuti pentru fete. Adica exista o multime de fete cu muschi. Dar o sa iti schimbe aspectul fizic in rau happy!

| cayu a răspuns:

Au dreptate cei de la tine din oras. o fata arata mai bine fara muschi...

| Happyjump a răspuns:

Nu-i mai asculta pe ceilalti,e corpul tau, faci ce vrei cu el, e mai bine sa ai condiție fizica, decat sa fii o fata care nici nu știe sa alerge si o interesează numai cum ii sta parul, e bine sa ai muschi dar nici sa arati ca Hulk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...Parerea mea, e ca nu e nici o problema. Poti fi eleganta la ocazii, in oras etc. dar poti fi si sportiva (cand e cazul sau cand vrei).

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Loorr):

Da.
Cert este ca, un corp bine lucrat intotdeauna va arata "altefel"

| Misterrioasa a răspuns:

Nu asculta de gura lumii!
(primul sfat happy )
Al doilea : e important ca tu sa te simti bine in pielea ta; oamenii critica pe oricine. oricum ai fi sau orice ai face; deci cel mai bine este sa-i gnori complet.

Crede-ma! e mai bine asawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele cu muschi isi pierd feminitatea vizuala.

| oAlecsandra a răspuns:

Buna happy
Vreau sa-ti spun ca mie imi plac foarte mult fetele "musculoase" laughing
Nu-i baga in seama adica daca chiar iti pasa parerea lor spune-le ca asta iti place sa faci, ai incredere in tine si fa ce iti place eu iti urez bafta big grin

| methodmen a răspuns:

Daca nu esti deranjata de parerea celorlalti care dupa mine nu ar trebui sa conteze fa exact ce-ti place ca asta zic eu ca e cel mai important.