| Giaexcent a întrebat:

Bună tuturor!
Am 19 doresc să mă apuc de box. Până acum nu am mai practicat nici un fel de sport, recunosc am câteva kg în plus, dar nu vreau să mă apuc din cauza lor ci pentru că mi se pare interesant şi cred că e foarte ajutător.
Problema e că aş vrea să aflu câteva păreri (dacă se poate happy ), recomandări în legătură cu câţiva antrenori, săli de sport chiar şi sugestii pentru alte sporturi. (Mă refer strict la oraşul Iași).
O seară frumoasă!

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Salut, dupa parerea mea ai facut o alegere chiar buna, box-ul este foarte practicat si ajutator. Ti-as mai recomanda si inotul este un sport placut de practicat.

| Giaexcent explică (pentru Kerre):

Multumesc, dar acum partea grea, sa trec sa la fapte, eu imi doresc foarte mult si sper sa gasesc rapid un antrenor ok.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Giaexcent):

De ce nu faci kickboxing? Sa-ti folosesti si picioarele. Sau chiar muay thai, unde folosesti si coatele happy

| Giaexcent explică (pentru Cosmin86):

Nu aș spune nu... aș încerca multe, dar mai întai să văd cu boxul. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Giaexcent):

Fa 1 an box si apoi bagi ceva ce implica si picioare.

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E foarte bun si pentru autoaparare iar ca antrenori poti intreba profus de sport el cunoaste sigur pe cineva.

| Giaexcent explică (pentru MihaiNicu23):

Nu mai am nici un fel de prof de sport prin jurul meu, de aceea am ajuns aici (cam lipsit de profesionalism din partea mea happy dar m-am gandit sa intreb si pe aici, poate, poate aflu ceva). Mersi pricum! happy