| donyk112 a întrebat:

vreau sa vorbim oleaca despre handball :cum pot sa-mi intaresc aruncarea la poarta adica sa arunc mai tare si cum se numeste acest efect al mingii http://www.youtube.com/watch?v=IHJOQv7YWNE&feature=relat ed minutul 1 :18 daca se poate explica va rog sa-mi expicati dar pe mana stanga pentru ca sunt stangaci

2 răspunsuri:

Pai pentru mai multa forta in brate ca la orice al sport ar trebui sa lucrezi, adica flotari multe, ridicat greutati etc, iar schemele si toate chestiile astea o sa le inveti in timp si cel mai bine te-ar invata un profesionist happy. Succes in cariera sportiva!

| SSSAngelSSS a răspuns:

Ridica greutati cu mana cu care vrei sa arunci o poti face acasa
incepi cu ceva mic apoi mai mare apui cu scaune cam asa am facut eu