| MARGARETA199734 a întrebat:

Buna
Vreau o metoda de a slabi, am incercat cu sport, mancare sănătoasa, fara dulce, prăjit, carbohidrați etc
Parca merge prea încet
Luna viitoare am botezul fetei si nu vreau sa ma duc cu ditamai burta
Sunt disperata nu stiu ce sa mai fac, credeți ca ar fi o metoda buna înfometarea, sa scap de 5-7 kg?
In maxim 2-3 săptămâni?
Da, da stiu ca nu-i sănătos!

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, incearca doar proteine(de ex:piept de pui la gratar sau peste) dimineata, pranz si seara, dar fara dulciuri, si ia apuretin.Si bineinteles abdomene din greu! o sa slabesti sigur, dar dupa botez nu continua pentru ca nu este sanatos!
Sper sa te am ajutat! Funda?winking

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pai da, cu burta sub nicio forma nu vrei sa mergi, dar cu probleme de sanatate nu te-ar deranja.
Cand o sa intelegeti ca sanatatea e mai importanta decat aspectul fizic sau decat parerile celor din jur? Nu e ca si cum ai fi vreo obeza, 5-7 kg sunt putine, mai ales ca ai nascut recent.

| DrGoogle a răspuns:

Iti recomand un regim bogat in proteine si grasimi sanatoase dar in acelasi timp sa fie hipocaloric, urmat de antrenament cu greutati + cardio 30 de minute zilnic.
O sa fi uimita crede-ma

| Sagemi67 a răspuns:

Nu ar fi o metoda foametea..trebuie sa mananci cele trei mese pe zi dar trebuie sa ai grija ce mananaci.fa ceea ce faci si acum chiar daca merge incet dar macar merge nu ai cum sa slabesti 7kg intr-o luna e foarte greu..Bafta!

| SemperPrimoris1992 a răspuns:

NU exista metode "miracol" pentru slabit asa cum pentru cei slabi nu exista metode "miracol" de a pune pe ei intr-un timp extrem de scurt.
Tot procesul este unul de durata si necesita extrem de multa determinare si atentie la ceea ce mananci.