| AntonelaCK a întrebat:

Vreau sa imi raspunda doar cei ce au habar...
Este adevarat ca prin anumite exercitii iti poti mari fesele?

Aveti idee cam ce as putea face? Stiu ca Youtube-ul e plin, insa nu toate sunt si bune.

Răspuns Apreciat de Editori
| Zorn a răspuns:

Nu le poti "mari". Poti doar sa iti tonifiezi musculatura si asta sa dea impresia ca sunt "mai mari". In plus, nu tine doar de exercițiu. Tine si de alimentatia pe care o ai (nu e ok sa consumi multi carbohidrati), dar chiar si de factorul genetic.
Cele mai bune exercitii sunt squats, dar si ridicarile de genunchi (iti ridici genunchii, pe rand, catre piept - asta actioneaza foarte bine asupra muschilor din acea zona).

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Functioneaza exact ca celelalte grupe musculare. Faci antrenamente cu greutati, 8-12 repetari, alimentatie corecta, odihna si intr-un an sau doi te bucuri de rezultat.

| Eugen80 a răspuns:

Mergi la Mac si mananca in fiecare zi, stai mult pe scaun, nu face sport si o sa se mareasca!

| gabriel2004o a răspuns:

O sa iti crească masa musculara. Asta o sa depindă și de alimentație și de tipul de exercițiu pe care o sa il practici ca sa ai parte de rezultat

| Kairaa a răspuns:

Da,este adevarat. Am folosit aplicația asta, e foarte bună : Butt workout by 7M. Iar atunci când cauti pe YouTube uită-te prin comentarii si vezi ce zic si alții.