| burly24 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un Skateboard si nu stiu daca sunt bune rotile din poliuretan. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Poliuretanul este net superior siliconului cred ca asta se vede si la pretul rotilor! Nu sunt skater ca sa stiu cum se comporta pe skateboard diverse roti, dar merg pe role si iti spun rotile de poliuretan sunt cele mai bune! Rotile de silicon sunt doar pentru incepatori si le vezi pe role ieftine!

1 răspuns:
| theallamericanrejects a răspuns:

Eu am de silicon si acestea sunt potrivite pentru viteza, insa un prieten de-al meu are rotile din poliuretan si spune ca sunt potrivite pentru scheme dar se tocesc destul de usor.Oricum...sunt bune amandoua. Sper ca te-am ajutat!