| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb pentru un incepator de culturism ( 170, 55kg) dupa cate luni este bine sa consumi "doze" (proteine cumparate) si cam ce fel de proteine recomandati?
Multumesc anticipat! Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

La doar 55 de kg ai nevoie de carbohidrati la greu in primul rand, abia apoi de proteine. Si minim 5 mese pe zi, bogate in proteine si carbohidrati.

www.culturism.ro/alimentatie

| Uofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmine,sunt proteine cu carbohidrati in ele nenicu. asa ca poate sa ia d-aleawinking

| Uofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai dupa o luna jumate asa dupa ce te acomodezi cu aparatele si numai faci febra musculara, atunci poti sa iei proteine inainte si dupa sala. eu am luat total mass 4200. isi fac si treaba si sunt si la pret destul de bunwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Uofficial):

Total mass = faina indulcita ieftina si proasta

Si nu sunt "proteine cu carbohidrati", ci sunt suplimente care au si proteine si carbohidrati.

Si ia incearca asta :
http://www.megaproteine.ro/......ss-4-5-Kg/

Sa vezi diferente fata de porcaria aia de total mass

| Uofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai da ma total mass costa 35 de lei si aia ce imi arati tu costa 329 de lei laughing e diferenta mara de pret... Daca ai bani sa bagi cate 10 miloane pe luna in din astea ia-ti nenicuwinking laughing

| Uofficial a răspuns (pentru Uofficial):

Da are 4.5 kg. acum am vazut big grin

8 răspunsuri:
| Uofficial a răspuns:

Sunt chiar bune alea ce mi-ai aratat tu. o sa imi comand si eu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Uofficial):

Nici total mass-ul nu e chiar ieftin, adica iei la 35 de lei si te tine cateva zile. Si nu are enzime, are creatina si proteine de proasta calitate, are profil prost de BCAA, are indulcitori nocivi ( aspartam ) care iti pot afecta sanatatea, etc.

Eu cred ca ori iti cumperi produse ca lumea, ori nu mai iei suplimente deloc si mananci mai mult.

| Uofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

M-am uitat la alea care mi le-ai aratat tu si sunt foarte bune. O sa imi comand si eu din astea.

Ms mult happy