| 3011 a întrebat:

Buna :X as vrea si eu sa stiu cam la cat timp se ascut patinele dupa prima utilizare? Mersi!

3 răspunsuri:
| kriszticsatari a răspuns:

Eu faceam asta la a doua zi de la utilizare. big grin

| Costinel_Alexandru_1992 a răspuns:

Patinele astea de agrement se ascut cam dupa fiecare 40 de ore de utilizare, ia incearca sa le ascuti si o sa constati ca vei fi un alt patinator. Controlul si senzatia pe gheata cu niste patine ascutite corect este incomparabila (ca diferenta intre Sempron si i7, ca sa o luam calculatoriceste asa), sterge patinele cand iesi de pe gheata; acasa sa le tii mereu la aer, nu inchise in pungi; altfel apare rugina, un fenomen natural la lamele care nu-s din inox.

| 3011 explică (pentru Costinel_Alexandru_1992):

Dar eu le-am folosit de 3 ori, de fiecare data 1 ora, nu este nevoie de ascutire nu? Cand le-am cumparat erau ascutite.